NOTY BIOGRAFICZNE: a

Abramowicz Adam
Ur. 10 marca 1961 w Białej Podlaskiej
Poseł PiS od 2007 r. Był prezesem zarządu Sieci Detalistów „Nasze Sklepy” oraz radnym miasta Biała Podlaska. Uważany za rzetelnego, pracowitego parlamentarzystę, członek Rady Polskiej Izby Handlu. Żonaty, ma pięcioro dzieci.
Adamczyk Andrzej
Ur. 04 stycznia 1959 w Krzeszowicach
Minister infrastruktury od 9 stycznia 2018 r. Ekspert PiS zajmujący się infrastrukturą, od 2015 r. do 2018 r. minister infrastruktury i budownictwa. Gdy był wiceprzewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury obnażał zaniedbania i nadużycia Platformy Obywatelskiej w tej dziedzinie.
Adamczyk Rafał
Ajchler Romulad
Ajchler Zbigniew
Ur. 21 listopada 1955 w Szamotułach
Poseł PO. Brat Romualda Ajchlera, byłego posła z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Podobnie jak brat, zaczynał w SLD - był m.in. przewodniczącym klubu radnych tej partii w sejmiku wielkopolskim.
Andruszkiewicz Adam
Ur. 30 czerwca 1990 w Grajewie
Koło Poselskie Wolni i Solidarni. Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, do której wstąpił w wieku 15 lat; związany również z Ruchem Narodowym. Organizował w Białymstoku protesty przeciwko ACTA. Kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15 w okręgu białostockim.
Andzel Waldemar
Ur. 17 września 1971 w Czeladzi
Poseł PiS, w Sejmie po raz czwarty z rzędu. Politolog, działał w Porozumieniu Centrum, przez kilka lat był radnym powiatu będzińskiego. Wiceprezes PiS w okręgu Sosnowiec. Był wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Tybetu.
Apel Piotr
Ur. 08 lutego 1984 w Warszawie
Poseł Kukiz’15. Dziennikarz, montażysta. Związany z TVN24 i Polskim Radiem, studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz inżynierię środowiska na Politechnice Warszawskiej.
Arciszewska-Mielewczyk Dorota
Ur. 16 lutego 1968 w Gdyni
PiS. Doświadczona senator i posłanka, w latach 90. działała w Konfederacji Polski Niepodległej. Absolwentka Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego i Wydziału Administracyjnego Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni.
Ardanowski Jan Krzysztof
Ur. 11 lutego 1961 w Czernikowie
Poseł PiS. Polityk związany początkowo z PSL–Porozumieniem Ludowym. Następnie przy AWS i PiS. Był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. wsi i rolnictwa. W ostatniej kadencji wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa.
Arent Iwona
Ur. 04 czerwca 1968 w Olsztynie
Poseł PiS. Z wykształcenia politolog, wiceprezes regionu olsztyńskiego PiS. Bardzo związana ze swoim rodzinnym miastem - Olsztynem. W latach 80. działała w młodzieżowych ruchach katolickich, m.in. w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Kormoran” w Olsztynie. Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Nasza Rodzina”.
Arłukowicz Bartosz
Ur. 30 grudnia 1971 w Resku
Poseł PO. Pediatra, były sekretarz stanu w kancelarii premiera, powszechnie krytykowany minister zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Zaczynał jako polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej, popularność zdobył jako wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. afery hazardowej.
Arndt Paweł
Ur. 21 stycznia 1954 w Gnieźnie
Poseł PO. Samorządowiec, inżynier budownictwa ze specjalnością w zakresie budownictwa miejskiego i przemysłowego, poseł na Sejm III, V, VI, VII i VIII kadencji. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej, ukończył również studia podyplomowe z wyceny nieruchomości na Politechnice Szczecińskiej.
Ast Marek
Ur. 27 września 1958 w Zielonej Górze
Poseł PiS. Radca prawny, były wojewoda lubuski. Był też burmistrzem Szlichtyngowej i z ramienia AWS zasiadał w sejmiku lubuskim. Należał do Porozumienia Centrum. Lider listy PiS w ostatnich wyborach. Poseł od 2006 r., wiceprzewodniczący sejmowej komisji mniejszości narodowych i etnicznych, członek komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.
Augustyn Urszula
Ur. 01 września 1964 w Tarnowie
Poseł PO. Z zawodu dziennikarka i pedagog, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w szkołach podstawowych. Jako dziennikarka współpracowała m.in. z „Gościem Niedzielnym”, Radiem Plus Tarnów oraz katolickim portalem Opoka, była też prezenterką w radiu RDN Małopolska.
Augustynowska Joanna
Ur. 14 czerwca 1979 w Głogowie
Poseł PO. Ekonomistka, specjalistka z zakresu prawa pracy. W Sejmie chce zajmować się polityką społeczną i prorodzinną. Współpracowała z przedsiębiorcami we Wrocławiu w zakresie zasobów ludzkich oraz zarządzania i organizacji pracy.
Aziewicz Tadeusz
Ur. 31 października 1960 w Sopocie
Poseł PO. Ekonomista, były radny Gdyni, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 80. uczestniczył w ruchu opozycyjnym. Doradca Jana Krzysztofa Bieleckiego. Wspólnie z Donaldem Tuskiem brał udział w tworzeniu trójmiejskiego środowiska liberałów. Należał do KLD, Unii Wolności, a od 2001 do Platformy Obywatelskiej.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts