Grabiec Jan
Ur. 02 listopada 1972 w Legionowie
Poseł PO. Były starosta legionowski. Do wyborów w 2015 r. samorządowiec. Debiutant w Sejmie, był jednak wiceministrem cyfryzacji.
Grabowski Paweł
Ur. 19 sierpnia 1986 w Brzegu
"Kukiz'15"; politolog, przedsiębiorca, nigdy nie należał do partii politycznych, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Prawa Konkurencji i Konsumentów oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.
Gróbarczyk Marek
Ur. 13 marca 1968 w Nowym Sączu
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Odpowiada za kierunki rozwoju gospodarki morskiej, przemysłu stoczniowego, rybołówstwa, żeglugi śródlądowej. Sprawuje nadzór nad branżowym szkolnictwem zawodowym, średnim i uczelniami wyższymi.
Grupiński Rafał
Ur. 26 września 1952 w Wronkach
PO; historyk i animator kultury, krytyk literacki, publicysta, przedsiębiorca, nauczyciel akademicki. Były przewodniczący klubu parlamentarnego PO w Sejmie. Był też sekretarzem stanu w kancelarii premiera. Pełnił funkcję prezesa Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oraz wydawnictwa Prószyński i Spółka.
Gryglas Zbigniew
Ur. 01 czerwca 1965 w Jelonkach
Dawniej Nowoczesna, obecnie PiS. W listopadzie 2017 r. współtworzył partię Porozumienie, zorganizowaną przez Jarosława Gowina, zostając jej wiceprezesem, a także stając na czele rady programowej.
Gwiazdowski Kazimierz
Ur. 10 czerwca 1962 w Radziłowie
PiS; rolnik, pełnił m.in. funkcję sołtysa Mścich i wójta gminy Radziłów. Na początku lat 90. był także radnym tej gminy. Udzielał się też jako radny sejmiku podlaskiego (z listy AWS). Żonaty, czworo dzieci.
Halicki Andrzej
Ur. 26 listopada 1961 w Warszawie
Poseł PO. Spec od prywatyzacji w latach 90. o ksywie „Kąpielowy”, mazowiecki baron PO, były zarządca warszawskich basenów (stąd nietypowy pseudonim), przez 11 lat szef dużej agencji PR.
Hałas Teresa
Ur. 13 kwietnia 1953 w Krasnymstawie
PiS; działaczka NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, radna gminy Izbica i powiatu krasnostawskiego. Kandydowała do Sejmu trzy razy, udało się dopiero za czwartym.
Hanajczyk Agnieszka
Ur. 12 stycznia 1963 w Zgierzu
PO; z wykształcenia prawnik, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. W latach 2002–była zastępcą burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego. Zaangażowała się w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Ligi Kobiet Polskich.
Henczyca Bożena
Ur. 19 kwietnia 1976 w Kluczborku
PO; zaczynała jako dziennikarka w „Tygodniku Kępińskim”. Znana głównie jako wieloletni wójt gminy Perzów. W wyborach w 2011 bez powodzenia kandydowała z listy PO do Sejmu w okręgu kaliskim.
Hennig-Kloska Paulina
Ur. 05 października 1977 w Gnieźnie
Nowoczesna; gnieźnianka, znana w tym mieście jako dziennikarka radiowa, a potem jako dyrektor oddziału jednego z banków. W Sejmie chce "promować inkubatory przedsiębiorczości skupiające młodych, zdolnych Polaków".
Hibner Jolanta
Ur. 26 stycznia 1951 w Ząbkach
Poseł PO. Z wykształcenia inżynier, to jej trzecia kadencja w Sejmie. Była również przedstawicielką PO w europarlamencie.
Hok Marek
Ur. 15 czerwca 1953 w Koszalinie
PO; lekarz-ginekolog, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego dwóch kadencji. Przewodniczący PO w powiecie koszalińskim. Żonaty, dwóch synów. Pracował w Uzdrowisku w Kołobrzegu jako lekarz asystent oraz Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu jako starszy asystent, a potem wicedyrektor ds. lecznictwa.
Horała Marcin
Ur. 02 października 1981 w Gdańsku
PiS; działacz stowarzyszenia KoLiber, był także wiceprezesem Powiernictwa Polskiego. Radny Gdyni. Był członkiem UPR. Żonaty, dwie córki. Autor dezyderatu komisji Gospodarki Morskiej otwierającego drogę do kluczowych dla Gdyni inwestycji infrastrukturalnych. Wnioskodawca poselskiego projektu ustawy o wzmocnieniu kompetencji Ministerstwa Gospodarki Morskiej, współtwórca Stowarzyszenia Przyjaciół Cisowej.
Hrynkiewicz Józefina
Ur. 07 października 1945 w Daniuszewie
PiS; socjolog, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki. Specjalizuje się w uwarunkowaniach i strategii rozwoju polityki społecznej i uwarunkowaniach społecznych rozwoju demograficznego.
Huskowski Stanisław
Ur. 24 kwietnia 1953 w Wrocławiu
PSL-UED. Były wiceminister administracji i cyfryzacji. W stanie wojennym poszukiwany listem gończym przez SB. W lipcu 2016 został wykluczony z Platformy Obywatelskiej.
Jach Michał
Ur. 23 września 1951 w Łomży
PiS; był zawodowym wojskowym, menedżerem. Należał do Ruchu Odbudowy Polski. Znawca spraw wojskowych.
Jachnik Jerzy
Ur. 17 listopada 1949 w Bielsku-Białej
Kukiz'15; założyciel Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu, pomagającego osobom czującym się pokrzywdzonymi przez sędziów, prokuratorów lub urzędników. Brał udział w powołaniu tzw. Platformy Oburzonych.
Jaki Patryk
Ur. 11 maja 1985 w Opolu
Politolog, w młodości był asystentem eurodeputowanego Ryszarda Legutki, został także członkiem klubu „GP” w Opolu. Związany z PiS, z epizodem w PO. Jako poseł PiS minionej kadencji zmienił barwy klubowe na Solidarną Polskę.
Jakubiak Marek
Ur. 30 kwietnia 1959 w Warszawie
Kukiz`15; twórca sukcesu browaru Ciechan. Określany jako osoba, dzięki której w Polsce zaczęła się moda na piwa regionalne - jako pierwszy wprowadził na rynek piwo niepasteryzowane - Ciechan Wyborne, natomiast Ciechan Miodowe było prekursorem piw smakowych w Polsce.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts