Brudziński Joachim
Ur. 04 lutego 1968 w Świerklańcu
Od 9 stycznia 2018r. minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego.
Brynkus Józef
Ur. 05 kwietnia 1962 w Nowym Targu
Kukiz`15; historyk. Wykładowca na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. To jego debiut w wielkiej polityce. Antykomunista, działał w PiS, ale został z tej partii wyrzucony – jak twierdzi, z „wyimaginowanych” powodów.
Bubula Barbara
Ur. 04 marca 1963 w Krakowie
PiS; działaczka Porozumienia Centrum i Ruchu dla Rzeczpospolitej. Od 2001 r. w PiS. Była członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz w radzie programowej TVP. Tłumaczka i publicystka.
Buczak Wojciech
Ur. 06 lutego 1955 w Rzeszowie
PiS; związkowiec, był przewodniczącym sejmiku podkarpackiego. W latach 80. w podziemiu antykomunistycznym. Po transformacji działacz AWS. W Sejmie po raz pierwszy. Przewodniczący stowarzyszenia Komitet Społeczny Budowy Pomnika płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie.
Buda Waldemar
Ur. 21 września 1982 w Turku
PiS; młody prawnik, w PiS współpracował z europosłem Januszem Wojciechowskim; udzielał bezpłatnej pomocy prawnej dla osób borykających się z trudnymi problemami.
Budka Borys
Ur. 11 marca 1978 w Czeladzi
PO; prawnik, ekonomista. Był radnym trzech kadencji w Zabrzu. Ponad 60 razy reprezentował parlament przed Trybunałem Konstytucyjnym w 2015 r. objął funkcję ministra sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz.
Bukiewicz Bożenna
Ur. 14 lutego 1952 w Żarach
PO; z wykształcenia mechanik konstruktor. W partii nazywana jest „Baronessą" lub „BiBi", w latach 2002–2005 była radną Rady Miasta Zielona Góra. Wpływowa, posiada rozległe koneksje w województwie lubuskim.
Burzyńska Lidia
Ur. 27 sierpnia 1964 w Rzekach Wielkich
PiS; nauczycielka, przez dwie kadencje zasiadała w radzie powiatu częstochowskiego. Inicjatorka powołania fundacji „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat”, która wspiera rozwój dzieci wiejskich, w tym także niepełnosprawnych.
Chmiel Małgorzata
Ur. 01 maja 1953 w Gdańsku
PO; architekt, wieloletnia radna Gdańska. Była działaczką Unii Wolności. Jako architekt współpracowała m.in. przy odbudowie Teatru Narodowego w Warszawie i rozbudowie Teatru Muzycznego w Gdyni.
Chmielowiec Zbigniew
Ur. 22 września 1954 w Kolbuszowej
PiS; inżynier ochrony środowiska. W okresie PRL był członkiem ZSL. Długo zasiadał w radzie miasta i gminy Kolbuszowa, był też burmistrzem tej miejscowości. Od 2005 r. członek PiS i poseł.
Chrobak Barbara
Ur. 10 września 1965 w Braniewie
Poseł Kukiz'15. Rzecznik dyscyplinarny klubu poselskiego Kukiz’15, członek Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Chruszcz Sylwester
Ur. 22 sierpnia 1972 w Głogowie
Poseł wybrany z list Kukiz'15. 30 października 2017 r. ogłosił swoje odejście z KP Kukiz’15 i przejście do koła poselskiego Wolnych i Solidarnych. "Putin udowodnił, że jest dobrym przywódcą Rosji" - mówił po rosyjskiej inwazji na Krym.
Chybicka Alicja
Ur. 10 maja 1951 w Wałbrzychu
PO; profesor zwyczajny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W 2000 r. została kierownikiem Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.
Cicholska Anna
Ur. 07 lutego 1962 w Lekowcu
Poseł PiS. Absolwentka chemii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, odbyła studia podyplomowe z zakresu fizyki i astronomii na Uniwersytecie Warszawskim.
Cichoń Janusz
Ur. 07 stycznia 1957 w Bytomiu
Poseł PO od 2007 r. W 2013 r. powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Funkcję wiceministra finansów sprawował do 2015 r.
Cieślak Michał
Ur. 09 grudnia 1974 w Dąbrowie Tarnowskiej
Poseł PiS. Członek Komisji Gospodarki i Rozwoju, Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Cieśliński Piotr
Ur. 08 sierpnia 1978 w Olsztynie
Poseł PO. W partii od 2002 r. W wyborach parlamentarnych 2007 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski.
Cimoszewicz Tomasz
Ur. 16 października 1979 w Warszawie
PO; przedsiębiorca, syn Włodzimierza Cimoszewicza, komunisty, po 1989 r. premiera w rządzie SLD-PSL i ministra spraw zagranicznych. Przez kilka lat prowadził biznesy w USA.
Cymański Tadeusz
Ur. 06 czerwca 1955 w Nowym Stawie
PiS; przez wiele lat burmistrz Malborka, od 1997 do 2009 r. poseł, następnie eurodeputowany. W PRL działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej i w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich.
Cyrański Adam
Ur. 29 marca 1960 w Kielcach
Poseł niezrzeszony. Odszedł z Nowoczesnej po ukaraniu go naganą oraz karą finansową przez kierownictwo partii za to, że nie wziął udziału w głosowaniu nad projektem liberalizującym przepisy aborcyjne. Opozycji zabrakło 9 głosów do tego, by projekt skierowany został do dalszych prac w komisji sejmowej.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts