Babinetz Piotr
Ur. w 1969r.
PiS; radny krośnieński i radny sejmiku podkarpackiego. Antykomunista. Działał w Konfederacji Polski Niepodległej, był członkiem Przymierza Prawicy, kierował podkarpackimi strukturami Ligi Republikańskiej.
Bakun Wojciech
Ur. 29 stycznia 1981 w Przemyślu
Kukiz’15; poseł na Sejm VIII kadencji, z wykształcenia technik informatyk, wraz z żoną prowadzi działalność gospodarczą. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu krośnieńskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15.
Bańka Witold
Ur. 03 października 1984 w Tychach
Minister sportu i turystyki. Odpowiada za promowanie kultury fizycznej i jej społecznej wartości oraz tworzenie warunków dla rozwoju sportu wyczynowego. Prowadzi także sprawy dotyczące sektora turystyki.
Bańkowski Paweł
Ur. 01 września 1969 w Jaworznie
PO; menedżer i samorządowiec, długoletni szef struktur PO w Jaworznie. Przez kilka lat szefował radzie miejskiej Jaworzna. Proponował w Sejmie, by siedzibą Trybunału Konstytucyjnego było właśnie Jaworzno.
Bartosik Ryszard
Ur. 11 stycznia 1968 w Turku
PiS; działacz Solidarności Rolników i Ochotniczych Straży Pożarnych, przewodniczący struktur PiS w powiecie tureckim. W Sejmie debiutuje. Prowadzi gospodarstwo rolne w Kowalach Pańskich.
Bartuś Barbara
Ur. 03 lipca 1967 w Gorlicach
PiS; z wykształcenia prawnik. Trzecią kadencję w Sejmie zajmując się kwestiami kodyfikacji i regulaminowymi, a także polityką senioralną.
Baszko Mieczysław
Ur. 26 czerwca 1961 w Boratyńszczyźnie
Poseł wybrany z list PSL. 20 stycznia 2018 r. przeszedł do Porozumienia. Następnie w Sejmie przeszedł z klubu poselskiego PSL do klubu parlamentarnego PiS. W latach 80. i 90. nauczyciel wf w szkołach podstawowych, przez 13 lat dyrektor sokólskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Były marszałek województwa podlaskiego.
Bąk Dariusz
Ur. 04 stycznia 1958 w Mogielnicy
PiS; z wykształcenia leśnik, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. W latach 80. działał w NZS i „Solidarności Wiejskiej”. Poseł od 2007 r. zajmuje się tematyką Lasów Państwowych i rolnictwa.
Bejda Paweł
Ur. 13 października 1962 w Łowiczu
Poseł PSL-UED. Inżynier, urzędnik państwowy i samorządowy, w latach 2012-2014 wicewojewoda łódzki, później do 2015 członek zarządu województwa.
Bernacki Włodzimierz
Ur. 17 lutego 1960 w Proszowicach
PiS; poseł na Sejm VII i VIII kadencji, politolog, profesor nauk humanistycznych, prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor kilku i współautor kilkunastu książek.
Białkowska Anna
Ur. 03 września 1971 w Radomiu
Poseł PO. Pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego i pedagog, pełniła funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu.
Biden Joe
Prezydent USA
Biejat Magdalena
Bielecki Jerzy
Ur. 19 listopada 1969 w Janowie Lubelskim
PiS; inżynier-elektronik, był radnym miasta i gminy Janów Lubelski. Przed wstąpieniem do PiS należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W 2005 z listy PiS uzyskał mandat posła w okręgu lubelskim.
Bieńkowski Krzysztof
Biernacki Marek
Ur. 28 kwietnia 1959 w Sopocie
PO; prawnik z wykształcenia, poseł na Sejm III, V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 1999-2001 minister spraw wewnętrznych i administracji, w latach 2013-2014 minister sprawiedliwości, w 2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i koordynator ds. służb specjalnych.
Biernat Zbigniew
Ur. 13 listopada 1963 w Zatorze
PiS; w latach 1998–2015 burmistrz Zatora. Żonaty, ma czworo dzieci. Aktywnie działa na rzecz rozwoju Zatora, Doliny Karpia i Małopolski.
Błaszczak Mariusz
Ur. 19 września 1969 w Legionowie
Minister obrony narodowej od 9 stycznia 2018 r.
Błeńska Magdalena
Ur. 22 marca 1983 w Gdyni
Poseł niezależny. Mandat posła zdobyła z list Kukiz'15. Architekt, ukończyła studia na niemieckiej Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen. Związana z akcją Zmieleni.pl, Stowarzyszeniem Republikanie oraz Kolibrem.
Bogucki Jacek
Ur. 13 lutego 1959 w Wysokiem Mazowieckiem
PiS; z wykształcenia inżynier-mechanik, poseł od 2005 r., wcześniej pełnił m.in. funkcję radnego i wójta gminy Czyżew-Osada, zasiadał też w sejmiku województwa łomżyńskiego, był starostą powiatu wysokomazowieckiego.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts