Waszczykowski Witold
Ur. 05 maja 1957 w Piotrkowie Trybunalskim
Były minister spraw zagranicznych, w Sejmie od 2011 r.

Poseł na Sejm VII, VIII kadencji.

Historyk, politolog, dyplomata. Doktor nauk humanistycznych. Ukończył Uniwersytet  Łódzki, University of Oregon w USA, odbył studia podyplomowe w Genewie oraz specjalistyczne kursy w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego w ośrodkach NATO w Europie i USA.

Był pracownikiem naukowym i wykładowcą m.in.: Uniwersytetu Łódzkiego, Warszawskiego, Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, Akademii Obrony Narodowej, Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie oraz w Toruńskiej Szkole Wyższej. Obecnie adiunkt w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

W latach 1992-2008 w MSZ. Był zastępcą Przedstawiciela RP przy NATO, ambasadorem w Iranie, Podsekretarzem Stanu (negocjatorem porozumienia z USA o tarczy antyrakietowej).

W latach 200802010 zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W parlamencie pełnił funkcję m.in. wiceprzewodniczącego komisji spraw zagranicznych. Specjalny sprawozdawca Zgromadzenia Parlamentarnego NATO ds. Bałkanów Zachodnich, Ukrainy oraz Rosji.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts