Tchórzewski Krzysztof
Ur. 19 maja 1950 w Rzążewie
Minister energii. Odpowiada za bezpieczeństwo energetyczne kraju, kształtowanie i realizację polityki energetycznej oraz współpracę z UE w tym zakresie. Zajmuje się sprawami dotyczącymi rynku energii, gazu, ropy, górnictwa, OZE oraz gospodarką złożami kopalin.

Poseł na Sejm RP I, III, V, VI, VII i VIII kadencji z okręgu siedleckiego.

Absolwent Politechniki Warszawskiej i magister inżynier Wydziału Elektrycznego tej samej uczelni. Współtworzył siedlecką „Solidarność” i był jej przewodniczącym w 1981 r. W latach 1974-990 pracował w PKP w  Oddziale Zasilania Elektroenergetycznego w Siedlcach.  W latach 1990-1992 był wojewodą siedleckim. Od 1997 do 2001 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej.

Od 2001 do 2005 r. był członkiem Zarządu PKP Energetyka oraz Dyrektorem Ekonomiczno-Finansowym tej spółki. W latach 2002-2005 był radnym Sejmiku Mazowieckiego. Od marca do listopada 2007 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki odpowiedzialnego za górnictwo i energetykę. 

W partii Prawo i Sprawiedliwość jest członkiem Komitetu Politycznego oraz Rady Politycznej.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Żonaty, czterech synów, pięcioro wnucząt.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts