Rafalska Elżbieta
Ur. 22 czerwca 1955 w Wschowie
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Do jej zadań należy wsparcie i ochrona rodziny oraz pomoc społeczna. Odpowiada za przeciwdziałanie bezrobociu, kwestie związane z zatrudnianiem pracowników w rozumieniu Kodeksu pracy oraz za emerytury. Realizatorka - z sukcesem - programu Rodzina 500+.

Nauczyciel akademicki, polityk, samorządowiec, senator VI kadencji i poseł VI, VII, VIII kadencji.  

Z wyróżnieniem ukończyła studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie podyplomowe studia na Uniwersytecie Szczecińskim w zakresie pedagogiki rewalidacyjnej oraz w zakresie organizacji i zarządzania pomocą społeczną i pracą socjalną.

Była nauczycielem akademickim w Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie wizytatorem w kuratorium oświaty. W 1998 r. została dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej. W latach 1999-2002 dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Była wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim.

W latach 1994-2005 pełniła mandat radnej rady miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Pełniła funkcję przewodniczącej senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. W Sejmie pracowała w komisji Pracy i Polityki Społecznej oraz komisji Finansów Publicznych, członek Rady Ochrony Pracy, była wiceminister Pracy i Polityki Społecznej.

Jest wiceprezesem Lubuskiego Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości. W 2013 roku została członkiem Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts