Radziwiłł Konstanty
Ur. 09 stycznia 1958 w Wrocławiu
Były minister zdrowia. Doktor nauk medycznych, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego uczestniczył w podziemnych działaniach Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Był także działaczem Ruchu Wolność i Pokój. Współzałożyciel Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Od 2013 r. ekspert Polski Razem Jarosława Gowina. "Jako przedstawicielowi nauk przyrodniczych trudno byłoby mi uznać za początek życia moment inny niż poczęcie" - mówił "Rzeczpospolitej". W wyborach pokonał Romana Giertycha. Wywodzi się z rodu książęcego Radziwiłłów. Żonaty, ośmioro dzieci. Jego brat Maciej to znany menadżer i przedsiębiorca.

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Od ukończenia studiów pracował jako lekarz pierwszego kontaktu, od wielu lat we własnej przychodni, którą zarządzał. Pracował także w pogotowiu ratunkowym i w placówkach medycyny przemysłowej; był ekspertem Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Jest wykładowcą w Katedrze Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego w Warszawie oraz ekspertem Światowej Organizacji Zdrowia.

Specjalista medycyny rodzinnej. Ukończył podyplomowe studia z bioetyki w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i z ekonomiki zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim, posiada uprawnienia kandydata na członka rad nadzorczych spółek skarbu państwa (w latach 2013-2015 przewodniczył Radzie Nadzorczej szpitala św. Zofii w Warszawie).

Działa w samorządzie lekarskim; w latach 2001-2010 był prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej. Obecnie jest jej sekretarzem.

W latach 2010-2012 był prezydentem Stałego Komitetu Lekarzy Europejskich (CPME).

Od listopada 2015 r. jest senatorem Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts