Jurgiel Krzysztof
Ur. 18 listopada 1953 w Ogrodnikach
Minister rolnictwa i rozwoju wsi, polityk PiS. Minister rolnictwa także w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a między 1995 a 1998 r. prezydent Białegostoku. Działa w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, w latach 90. był członkiem Porozumienia Centrum. W PiS przewodniczy komisji etyki,

Senator RP w latach 2003-2005. Poseł na Sejm III, IV, V, VI, VII, VIII kadencji.

Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera geodety. Ukończył studia podyplomowe w zakresie szacowania wartości nieruchomości. Pracę zawodową rozpoczął w 1978 r. jako kierownik grupy robót w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym Białystok. W latach 1981-1984 pracował w Białostockim Kombinacie Budowlanym jako inspektor nadzoru. W 1984 roku podjął pracę w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. W 1988 roku założył Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno-Kartograficznych, które prowadził do 1994 r.

W 1980 roku był jednym z założycieli NSZZ "Solidarność" w OPGK Białystok, a w latach 2002 - 2006 delegatem na WZD. Jeden z założycieli Porozumienia Centrum w Białymstoku. W latach 1994 - 1998 pełnił funkcję wiceprezydenta, a następnie Prezydenta Miasta Białegostoku.

W okresie listopad 2005 - maj 2006 był Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jako poseł VII kadencji pełnił funkcję przewodniczącego komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W partii Prawo i Sprawiedliwość jest członkiem Komitetu Politycznego i Rady Politycznej.

Jest aktywnym działaczem społecznym. Od 1970 r. do chwili obecnej działa aktywnie w Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe, gdzie pełni funkcję Członka Rady Gminnej LZS w Dobrzyniewie Dużym. Aktywnie uprawiał sport jako piłkarz.

Od 1995 r. jest członkiem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej, a od 2003 r. Przewodniczącym Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Św. Izydora Oracza w Białymstoku.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts