Petru Ryszard
Ur. 06 lipca 1972 w Wrocławiu
Były lider Nowoczesnej, zastąpiony pod koniec 2017 r. przez Katarzynę Lubnauer. W parlamencie słynie przede wszystkim z licznych wpadek. W maju 2018 r. opuścił Nowoczesną.

Ekonomista współpracujący ze środowiskiem Leszka Balcerowicza. Pracował w wielu komercyjnych bankach, z tego powodu nazywany czasem „banksterem”. Inne ksywy: „Swetru”, „Rumun Balcerowicza”. Swego czasu aplikował do rządu Donalda Tuska. W 2008 r. zapewniał: „Kredyty we frankach jeszcze długo pozostaną bezpieczne i opłacalne”. W kampanii parlamentarnej mocno promowany przez mainstreamowe media, choć na jego wiece przychodziły garstki osób. 

Bankowca z Wrocławia lansowano na wszelkie możliwe sposoby, jednak Petru zdobył dość osobliwą sławę - mistrza lapsusów i wpadek.

Było słynnych "sześciu króli", "chodzenie chłopców do ginekologa", był "Sejm głuchy", było "Imperium Rzymskie padające w szczycie swojej chwały", "kręcenie filiżanką w szklance bez cukru".

Żonaty, dwie córki. Jego sytuacja osobista skomplikowała się po sylwestrowym wyjeździe do Portugalii z posłanką Nowoczesnej Joanną Schmidt.

 

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts