Budka Borys
Ur. 11 marca 1978 w Czeladzi
PO; prawnik, ekonomista. Był radnym trzech kadencji w Zabrzu. Ponad 60 razy reprezentował parlament przed Trybunałem Konstytucyjnym w 2015 r. objął funkcję ministra sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz.

Tuż przed swoim odejściem z resortu zdecydował o podwyżkach opłat za usługi adwokatów i radców prawnych. Opublikowane w Dzienniku Ustaw rozporządzenie z 22 października 2015 r. wprowadzało 100-proc. podwyżkę minimalnych stawek wynagrodzeń radców prawnych i adwokatów wypłacanych przez Skarb Państwa. Po decyzji o obniżeniu emerytur dla SB-ów Budka popisał się wpisem na Twitterze: „Czy następnym krokiem PiS będzie odebranie emerytur olimpijskich za medale sprzed 1990 roku?”. Z kolei po wypadku premier Beaty Szydło poseł PO ogłosił, że pomoże 21-letniemu kierowcy seicento, stwierdził też, iż „bardzo ważne,, by każdy obywatel w Polsce wiedział, że w zetknięciu z państwem PiS będzie miał równe szanse”. 

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl