Andruszkiewicz Adam
Ur. 30 czerwca 1990 w Grajewie
Koło Poselskie Wolni i Solidarni. Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, do której wstąpił w wieku 15 lat; związany również z Ruchem Narodowym. Organizował w Białymstoku protesty przeciwko ACTA. Kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15 w okręgu białostockim.

Prezes Stowarzyszenia Endecja. W czasie studiów działał w Samorządzie Studentów Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB, członek Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych UwB. W styczniu 2016 r. w odpowiedzi na wydarzenia, do których doszło w noc sylwestrową w niemieckiej Kolonii (ataki na tle seksualnym dokonane przez islamskich imigrantów) wysłał list otwarty do Bundestagu „w imieniu milionów zaniepokojonych tą sytuacją Europejczyków”, a którym apelował „o natychmiastowe zaprzestanie prowadzenia zgubnej i niebezpiecznej polityki względem islamskich imigrantów”. W grudniu 2015 r. napisał z kolei list otwarty do Martina Schulza, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, w którym sprzeciwiał się próbom „ingerencji obcych państw oraz organizacji międzynarodowych w wewnętrzne sprawy państwa polskiego”.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts