Baszko Mieczysław
Ur. 26 czerwca 1961 w Boratyńszczyźnie
Poseł wybrany z list PSL. 20 stycznia 2018 r. przeszedł do Porozumienia. Następnie w Sejmie przeszedł z klubu poselskiego PSL do klubu parlamentarnego PiS. W latach 80. i 90. nauczyciel wf w szkołach podstawowych, przez 13 lat dyrektor sokólskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Były marszałek województwa podlaskiego.

Po tym jak został wybrany do Sejmu ustąpił z urzędu marszałka województwa. W 2016 r. nie został ponownie wybrany na prezesa podlaskiego PSL przegrywając ze Stefanem Krajewskim. Żonaty, ma troje dzieci. Jest przewodniczącym Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe województwa podlaskiego, członkiem prezydium Ochotniczej Straży Pożarnej PR województwa podlaskiego, członkiem Komisji Rewizyjnej w Stowarzyszeniu „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”, prezesem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Sokółce, działa też społecznie w Stowarzyszeniu Pomocy Polakom na Wschodzie „Rubież”. W 2015 r. został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków. W listopadzie 2016 r. Wyborcza.pl Białystok opublikowała „wiersz” na jego temat autorstwa sokólskiego radnego Antoniego Cydzika. „Przebojowy i skuteczny / mial być Mietek nasz waleczny / Partia, Urząd to za mało / Parlamentu się zachciało / i wyjechał w glorii chwale / bronić Polskę doskonale / Czyta z kartki, się zacina / Z wioski biedny jest chłopina / ale mówi, że z Sokółki / chyba jeździł tam po bułki? / I choć cudem się podpiera / to dajemy mu dwa zera / bo Sokółka nie ludowa / tylko całkiem postępowa / i nie rzucaj kotletami / bo wyślemy kosz z jajami”. „Jak tam o mnie pisze, znaczy jest zazdrosny” - tak twórczość radnego skomentował poseł Baszko.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts