Czartoryski Arkadiusz
Ur. 14 kwietnia 1966 w Ostrołęce
Poseł PiS od 2005 r. Od 1998 do 2002 roku pełnił urząd prezydenta miasta Ostrołęki, zaś w latach 2004–2005 - funkcję wicemarszałka województwa mazowieckiego.

Ukończył studia historyczne z przygotowaniem pedagogicznym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2000 ukończył kurs obronny na Akademii Obrony Narodowej. Od 1997 do 1998 pełnił funkcję dyrektora Oddziału Wojewódzkiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Ostrołęce. Działał w Stowarzyszeniu Przyjaciół V Pułku Ułanów Zasławskich.

Działał w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym i Przymierzu Prawicy, następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. został wybrany na posła.

Sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji od 2 listopada 2005 do 31 maja 2006.

Odznaczony Srebrnym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, Medalem „Pro Memoria”, Srebrną Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” oraz cywilnym Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Republiki Węgierskiej.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts