Czaputowicz Jacek
Ur. 30 maja 1956
Polityk i nauczyciel akademicki. W latach 2017-2018 był Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Od 9 stycznia 2018 r. jest Ministrem Spraw Zagranicznych.

ukończył on studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. W 2008 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, a w 2016 roku - tytuł profesora nauk społecznych.

Od lat 70. współpracował z opozycją demokratyczną, działał w „Solidarności” oraz Ruchu „Wolność i Pokój”. W okresie stanu wojennego został internowany na okres ponad 11 miesięcy.

W 1990 roku rozpoczął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2008–2012 pełnił funkcję dyrektora Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Od lipca 2007 do marca 2009 r. był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2014 został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości. Był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w rządzie Beaty Szydło.

W 2007 odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2017 roku Krzyżem Wolności i Solidarności.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts