Ast Marek
Ur. 27 września 1958 w Zielonej Górze
Poseł PiS. Radca prawny, były wojewoda lubuski. Był też burmistrzem Szlichtyngowej i z ramienia AWS zasiadał w sejmiku lubuskim. Należał do Porozumienia Centrum. Lider listy PiS w ostatnich wyborach. Poseł od 2006 r., wiceprzewodniczący sejmowej komisji mniejszości narodowych i etnicznych, członek komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.

W 1980 r. zakładał Niezależne Zrzeszenie Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1984 r. pracował jako nauczyciel najpierw w Państwowym Domu Dziecka we Wschowie, a później w latach 1986-89 w Zespole Szkół Zawodowych we Wschowie. W roku 2000 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Mieszka razem z żoną - również radcą prawnym - we Wschowie. Ma troje dorosłych dzieci - synowie Dominik i Andrzej mają już swoje rodziny, córka Zuzanna studiuje. Lubi czynny wypoczynek, wycieczki rowerowe, pracę w ogrodzie i spacery z psem - owczarkiem niemieckim, a w zimie biegi na nartach. „Moje ulubione dyscypliny sportowe to piłka nożna i koszykówka - uprawiam je regularnie do dzisiaj” - pisze poseł na swojej stronie internetowej.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts