Arciszewska-Mielewczyk Dorota
Ur. 16 lutego 1968 w Gdyni
PiS. Doświadczona senator i posłanka, w latach 90. działała w Konfederacji Polski Niepodległej. Absolwentka Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego i Wydziału Administracyjnego Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni.

Jest współtwórcą i szefową Powiernictwa Polskiego. Znana z walki o prawa Polaków w Niemczech, od 2007 r. członek Rady Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie. Należy do stowarzyszenia KoLiber. W 2010 r. została wyróżniona odznaczeniem Polonia Mater Nostra Est - jest to polskie odznaczenie niepaństwowe przyznawane Polakom i obcokrajowcom oraz organizacjom za specjalne zasługi dla narodu i państwa polskiego. Jej XVII-wiecznym przodkiem był Krzysztof Arciszewski - generał artylerii wojsk holenderskich i wojsk Rzeczpospolitej, poeta i pisarz. Jej ojciec, kapitan żeglugi morskiej, zginął w 1997 r. w katastrofie statku „Leros Strenght”, z kolei mąż Krzysztof - jeden z najbogatszych pomorskich przedsiębiorców - stracił życie w katastrofie śmigłowca w 2013 r. Ma dwoje dzieci - córkę Zofię i syna Eugeniusza, z których - jak sama mówi - z każdym dniem jest coraz bardziej dumna. W czerwcu 2016 r. „Fakt” na podstawie danych z portalu money.pl ogłosił ją najbardziej zadłużoną posłanką. Jak tłumaczyła kilka lat temu w rozmowie z „Polską The Times”, jest to wynik przejętych przez nią zobowiązań po zmarłym mężu.
 

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts