Raczak Grzegorz
Ur. 10 maja 1958 w Gdańsku
PiS; lekarz kardiolog, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm VIII kadencji. Jak czytamy w Wikipedii, poseł zawodowo związany był z macierzystą uczelnią przekształconą w Gdański Uniwersytet Medyczny – od 2003 na stanowisku profesora w II Klinice Chorób Serca Instytutu Kardiologii.

W 2004 objął stanowisko kierownika tej kliniki, w latach 2005–2008 był zastępcą dyrektora Instytutu Kardiologii AMG. W 2006 został konsultantem wojewódzkim ds. kardiologii, w 2007 kierownikiem II Katedry Kardiologii, a w 2012 ordynatorem Klinicznego Centrum Kardiologii UCK w Gdańsku. Bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski w wyborach parlamentarnych w 2015 r. Do Sejmu wszedł dopiero w czerwcu 2016 r. na miejsce Andrzeja Jaworskiego, który zrezygnował z mandatu poselskiego w związku z nominacją w skład Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. „Znany kardiolog Grzegorz Raczak napisał w poselskim oświadczeniu majątkowym, że posiada 220 tys. zł oszczędności (część w walutach obcych), trzy mieszkania warte łącznie 878 tys. zł, działkę budowlaną na 252 tys. zł, udział w domu wyceniony na 690 tys. zł oraz dwie hondy accord łącznie za 80 tys. zł. Nowy poseł nie ma zobowiązań przekraczających 10 tys. zł. Wartość jego majątku wynosi ok. 2,1 mln zł.” – grzmiała wówczas „Gazeta Wyborcza”. Wdowiec, ma troje dzieci.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts