Jaki Patryk
Ur. 11 maja 1985 w Opolu
Politolog, w młodości był asystentem eurodeputowanego Ryszarda Legutki, został także członkiem klubu „GP” w Opolu. Związany z PiS, z epizodem w PO. Jako poseł PiS minionej kadencji zmienił barwy klubowe na Solidarną Polskę.

Przewodniczący komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej mającej na celu zwiększenie liczby obowiązkowych lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych. Autor akcji "Bezpłatne autostrady" oraz "Przywracamy lekcje historii do szkół”. W 2006 roku został najmłodszym w historii Opola radnym, przez 7 lat kierował stowarzyszeniem „Młodzi Konserwatyści”, W 2010 roku został w plebiscycie największego regionalnego dziennika wybrany „Najlepszym radnym w mieście”, rok później przyznano mu tytuł „Hitu Opolszczyzny w 2011 r.”. Od 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Ma syna z zespołem Downa.

Deklaruje się jako zwolennik kary śmierci za najcięższe przestępstwa. Nadzorował prace nad kontrowersyjną nowelizacją ustawy o IPN.

Kandydat w wyborach samorządowych 2018 roku na prezydenta Warszawy.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts