Brejza Krzysztof
Ur. 16 maja 1983 w Bydgoszczy
Poseł PO. Doktor nauk prawnych. Jest synem prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, związanego dawniej z AWS. W ubiegłej kadencji Sejmu w Komisji do spraw Służb Specjalnych.

Żonaty. Do Platformy Obywatelskiej wstąpił mając 22 lata, Gdy został posłem, miał zaledwie 24 lata. Był uważany w partii za „złotego chłopca”, szybko został sekretarzem regionu kujawsko-pomorskiego. Cieszył się poparciem Radosława Sikorskiego, któremu potrafił się odwdzięczyć – gdy w 2010 r. odbywały się w PO prawybory prezydenckie, jako jeden z niewielu parlamentarzystów poparł właśnie ówczesnego szefa MSZ, a nie Bronisława Komorowskiego, w styczniu 2011 r. przed kancelarią premiera Donalda Tuska odbywała się demonstracja dotycząca opóźnień w budowie obwodnicy Inowrocławia. W proteście brali udział głównie lokalni samorządowcy. Jedynym posłem, który przyłączył się do akcji pod oknami kancelarii premiera, był Krzysztof Brejza. Gdy pół roku później układano listy wyborcze do parlamentu, Brejza został przesunięty z pierwotnej pozycji czwartej na siódmą. Według uczestników zarządu krajowego PO ukarania młodego Brejzy Tusk zażądał osobiście. Gdy w 2011 r. jeden z inowrocławskich taksówkarzy Marek Browiński umocował na tylnej szybie auta kartkę „Nie będę głosował na Krzysztofa Brejzę”, w jego domu zjawiła się... policja. Brejza przekonywał, że nic o tym nie wie i policji na Browińskiego nie nasyłał.
 

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts