Jóźwiak Bartosz
Ur. 01 sierpnia 1973 w Wrześni
Kukiz'15; prezes UPR, blisko współpracujący także z Ruchem Narodowym. Monarchista, archeolog. W II turze wyborów prezydenckich jako prezes UPR poparł Andrzeja Dudę. W 2003 rozpoczął pracę na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie został adiunktem w Instytucie Archeologii i Etnologii.

Odbywał krótkotrwałe staże naukowe na Ukrainie i Białorusi. Członek m.in. Poznańskiego Towarzystwa Prehistorycznego i Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich. W 2007 rozpoczął własną działalność gospodarczą. Od 1997 członek wspierający Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. W 2006 wstąpił do Unii Polityki Realnej, był m.in. sekretarzem i prezesem okręgu wielkopolskiego, prezesem okręgu mazowieckiego, ogólnopolskim koordynatorem Sekcji Młodzieżowej UPR oraz skarbnikiem tego ugrupowania. 19 lutego 2011 wybrany na prezesa Unii Polityki Realnej,  Z ramienia UPR bez powodzenia kandydował w 2006 do sejmiku wielkopolskiego, w 2007 do Senatu i w 2009 do Parlamentu Europejskiego. W 2010 z ramienia lokalnego komitetu bezskutecznie kandydował do rady Wrześni.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts