Ojciec z synem włamali się i okradli Urząd Celny

  

Funkcjonariusze CBŚP w Gdańsku zatrzymali 7 osób podejrzanych o przemyt z Hiszpanii do Polski 54 kg haszyszu oraz włamanie do magazynu Urzędu Celnego w Toruniu, skąd ukradziono m.in. wyposażenie linii produkcyjnej służącej do wytwarzania wyrobów tytoniowych.

Jak poinformowała Olimpia Gapanowicz - naczelnik działającego w Gdańsku Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, pierwsze zatrzymania w śledztwie, które jest nadzorowane przez tą jednostkę, miały miejsce 23 maja br.

Zatrzymano 24-letniego Mateusza K. i 47-letniego Jacka M. Doszło do tego na parkingu przy jednym z centrów handlowych działających w pobliżu obwodnicy Trójmiasta, w chwili, gdy mężczyźni wyjmowali pakunki z haszyszem ze schowka ulokowanego za tylną ścianą kabiny kierowcy ciągnika siodłowego typu TIR.

Jak poinformowała prokuratura, w schowku odkryto 13 owiniętych folią pakunków, zawierających w sumie prawie 54 kg haszyszu. Z ustaleń dokonanych w czasie śledztwa wynika, że narkotyk został przywieziony do Polski z Hiszpanii drogą wiodącą przez Francję i Niemcy.

Oprócz Mateusza K. i Jacka M. w trakcie akcji przy centrum handlowym zatrzymano też dwóch innych mężczyzn związanych z przemytem: 58-letniego Mirosława K. (ojca Mateusza K.) oraz 22-letniego Marcina R. Obaj mężczyźni – poruszając się autem osobowym - pilotowali na trasie z Hiszpanii do Gdańska ciągnik siodłowy, w którego skrytce ukryty był haszysz.

Gapanowicz poinformowała też, że w śledztwie ustalono, iż Mirosław K. i Mateusz K. nocą z 10 na 11 lutego br. brali również udział w kradzieży z włamaniem do – zlokalizowanego w Chełmży - magazynu depozytowego Urzędu Celnego w Toruniu. Poza ojcem i synem zarzuty popełnienia tego przestępstwa prokuratura przedstawiła trzem innym osobom - 55-letniemu Maciejowi W. i 31-letniemu Michałowi W. (również ojciec i syn) oraz 62-letniemu Leszkowi S.

Ujawniono, iż po wyłamaniu zabezpieczeń i dezaktywacji alarmów podejrzani weszli do wnętrza magazynu depozytowego, skąd zabrali (…) wyposażenie kompletnej linii produkcyjnej służącej do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych, a także gotowe, nielegalnie wytworzone papierosy” – poinformowała Gapanowicz wyjaśniając, że skradzione przedmioty warte były w sumie nie mniej niż 3 mln zł. Kom. Rafał Szymański z CBŚP wyjaśnił, że skradzione maszyny odzyskano.

Siedmiu zatrzymanym w sprawie przemytu oraz włamania mężczyznom prokuratura przedstawiła stosowne zarzuty, a sześcioro podejrzanych (z wyłączeniem Macieja W.) zostało - na wniosek prokuratury - tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące przez gdański sąd.

Za przemyt haszyszu grozi podejrzanym kara do 15 lat więzienia, za kradzież z włamaniem - do 10 lat.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki w Berlinie. „KL Auschwitz-Birkenau nie był jedynym piekłem na ziemi”

/ Krystian Maj/KPRM

  

Premier Mateusz Morawiecki w Berlinie na koncercie z okazji obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau wygłosił przemówienie po Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec jednoznacznie podkreśliła odpowiedzialność Niemców za zbrodnie II wojny światowej. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w Berlinie towarzyszy żona, Iwona.

Sprzeciwiamy się negowaniu i zniekształcaniu historii Holokaustu. Jesteśmy zdeterminowani zdecydowanie odpowiadać na próby wykorzystywania 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau oraz pamięci o ofiarach obozu do bieżących celów politycznych

- podkreślił premier w przemówieniu.

Mateusz Morawiecki wskazał, że "KL Auschwitz-Birkenau nie był jedynym piekłem na ziemi".

Drugie z piekieł miało na imię Gułag. Każdemu z tych miejsc należy się wyjątkowa troska, aby przeszłość była dla kolejnych pokoleń lekcją na przyszłość

- dodał.

Jako potomkowie naszych babć i dziadków, którzy ginęli w Auschwitz i wśród śniegów Kołymy, mamy moralny obowiązek opowiedzieć tę historię światu. Oby nigdy nikt nie musiał już jej przeżyć

- wskazał.

Szef polskiego rządu podkreślił, że "pamięć o ofiarach stanowi ważną część naszej tożsamości".

Szefowie rządów Niemiec i Polski wspólnie stają do apelu – połączeni przekonaniem, co do potrzeby zachowania pamięci o trudnych kartach naszej wspólnej historii

- dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/308005-morawiecki-w-berlinie-sprzeciwmy-sie-negowaniu-i-znieksztalcaniu-historii-holokaustu]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts