Są odpowiedzialni za wywołanie paniki

  

Włoskie media podają, że dwóch młodych mężczyzn przyznało się do wywołania fałszywego alarmu, który w sobotę doprowadził do wybuchu paniki na placu w Turynie. Jeden z mężczyzn powiedział, że była to chęć popisania się.

W rezultacie wybuchu zbiorowej paniki w strefie kibica na piazza San Carlo, gdzie oglądano mecz finałowy Ligi Mistrzów, rannych zostało ponad 1500 osób. Cztery z nich, wśród nich 7-letni chłopiec, są w stanie ciężkim. W szpitalach pozostaje około 50 rannych.

MSZ poinformował, że wśród rannych jest 3 Polaków. Wszyscy opuścili już szpital. 

Włoskie media opublikowały w niedzielę zdjęcia, na których widać mężczyznę z gołym torsem i z plecakiem, wokół którego nagle zrobiło się pusto, bo ludzie rzucili się do ucieczki. Obok niego pozostało dwóch innych mężczyzn. Policja zidentyfikowała osoby ze zdjęć i doprowadziła je na komendę.

Dwóm mężczyznom postawiono zarzuty wywołania fałszywego alarmu. Obaj przyznali się. Nie jest jasne, co zrobili. Wśród hipotez wymieniano wcześniej odpalenie petardy, a także okrzyki o wybuchu bomby.

Wśród śledczych i miejscowych władz dominuje przekonanie, że do masowej ucieczki i wzajemnego tratowania się ludzi przyczyniła się utrzymująca się psychoza zamachu terrorystycznego.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Od krytyki do działania! Ta posłanka Platformy Obywatelskiej chciałaby zająć miejsce Schetyny

Grzegorz Schetyna / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Portal Onet.pl poinformował nieoficjalnie, że w poniedziałek podczas posiedzenia Rady Regionu w woj. lubelskim posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha ogłosiła, że weźmie udział w wyborach na przewodniczącego tej partii.

"Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet, wczoraj podczas posiedzenia Rady Regionu w woj. lubelskim Joanna Mucha ogłosiła, że weźmie udział w wyborach na nowego przewodniczącego PO. Posłanka zrobiła to w obecności Grzegorza Schetyny i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej"

- czytamy w artykule portalu, który został opublikowany we wtorek.

[polecam:https://niezalezna.pl/299398-mucha-atakuje-schetyne-on-oslabia-naszego-kandydata]

Posłanka już od jakiegoś czasu jawnie krytykuje Grzegorza Schetynę i przyznała nawet wprost, że w styczniu kończy się jego kadencja jako szefa partii, a ona w wyborach zagłosowałaby raczej na kontrkandydata.

Według niej Grzegorz Schetyna stanie do tych wyborów, ale…

Jestem też głęboko przekonana, że będzie miał kontrkandydata, kontrkandydatów lub kontrkandydatkę. Myślę, że na tę chwilę za wcześnie, żeby mówić o nazwiskach, dlatego że trwają rozmowy, że te rozmowy między tymi potencjalnymi kandydatami są w tej chwili prowadzone, więc na pewno jest jeszcze za wcześnie, by mówić o tym, jakie to są nazwiska, ale kontrkandydaci będą.

– oceniła w październiku w rozmowie z Polsat News.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl