Panika w Turynie. NOWE dane: półtora tysiąca rannych, wśród nich są Polacy WIDEO

  

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wśród rannych, po wybuchu paniki na placu w Turynie, jest dwóch Polaków. W strefie na placu San Carlo, gdzie tysiące widzów oglądało finałowy mecz Ligi Mistrzów Real Madryt – Juventus Turyn, stratowane zostały setki osób. Kibice zaczęli uciekać depcząc innych. Według najnowszych danych obrażenia odniosło ponad półtora tysiąca kibiców.

Przyczyną wybuchu paniki, a w jej następstwie tratowania się ludzi, było pęknięcie fragmentu metalowej konstrukcji, prawdopodobnie z powodu przeciążenia. Gdy ludzie usłyszeli huk, krzyczeli o bombie. Setki osób zaczęły uciekać tratując się nawzajem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Turyn: W tłumie kibiców wybuchła panika, są ranni – WIDEO

ZOBACZ WIDEO:


Według najnowszych danych dotyczących wczorajszych wydarzeń na placu w Turynie 1527 osób zostało rannych, w tym trzy ciężko.

Jako przyczynę wydarzeń na Piazza San Carlo lokalne władze wskazują atak paniki wśród tłumu i "psychozę zamachu terrorystycznego". W wydanym komunikacie podkreślono, że ludzie w pośpiechu zaczęli opuszczać plac, co doprowadziło do tego, że zaczęli tratować się nawzajem. Wiele osób zostało pokaleczonych leżącym na chodniku szkłem butelek.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało na Twitterze, że wśród rannych jest dwóch Polaków. Jeden z nich opuścił już szpital.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Te słowa Macrona wywołały prawdziwą burzę. "Propozycje Francji leżą w interesie Rosji" - słychać

Emmanuel Macron / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

W ostatnich tygodniach niemałe zamieszanie wywołały słowa prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, który mówił o "mózgowej śmierci" NATO. Wypowiedź spotkała się ze zdecydowaną ripostą, m.in. ze strony prezydenta USA, Donalda Trumpa. Mimo krytyki, Macron nie wycofał się ze swoich słów. - Francja nie zyskała akceptacji dla swego rozumowania dotyczącego NATO, czy tej otwartości wobec Rosji. Zyskała oczywiście pochwały ze strony samej Rosji, ale to też nie jest tytuł do pozytywnych ocen, bo to tylko świadczy o tym, że propozycje Francji leżą w interesie Rosji, a niekoniecznie państw Zachodu - powiedział PAP szef MSZ, Jacek Czaputowicz.

Szef polskiej dyplomacji pytany przez PAP o to, że prezydent Francji nie wycofał jednak swoich słów o "śmierci mózgu NATO", szef MSZ stwierdził, że "Emmanuel Macron ma swoją agendę".

- My oceniamy sytuację inaczej, jeżeli chodzi o NATO. Na szczycie osiągnęliśmy porozumienie, a Francja też przyłączyła się do deklaracji i działań Sojuszu

 - zauważył.

[polecam:https://niezalezna.pl/300212-trump-nie-oszczedzil-macrona-po-jego-slowach-o-smierci-mozgowej-to-bylo-bardzo-paskudne]

Pytany, czy spotkanie prezydentów Polski i Francji, do którego doszło w Londynie można uznać za nowe otwarcie w relacjach polsko-francuskich i czy możemy spodziewać się spotkań prezydentów Andrzeja Dudy i Macrona w nadchodzącym roku, Czaputowicz stwierdził, że między naszymi krajami występuje różnica zdań w kwestii NATO, a także stosunku do rozszerzenia Unii Europejskiej. Przypomniał, że Francja zablokowała rozpoczęcie przez UE rozmów akcesyjnych z Macedonia Północną i Albanią.

- Ponadto, zbytnie otwarcie z Rosją w naszym przekonaniu jest przedwczesne. Nie ma podstaw do tego - Rosja ciągle prowadzi agresywną politykę. Nasz niepokój budzi zbieżności postulatów Francji z polityką rosyjską

 - powiedział Czaputowicz.

Podkreślił, że w kwestiach tych większość państw podziela jednak polski punkt widzenia.

- Francja nie zyskała akceptacji dla swego rozumowania dotyczącego NATO, czy tej otwartości wobec Rosji. Zyskała oczywiście pochwały ze strony samej Rosji, ale to też nie jest tytuł do pozytywnych ocen, bo to tylko świadczy o tym, że propozycje Francji leżą w interesie Rosji, a niekoniecznie państw Zachodu. Również Niemcy wykazują w tej kwestii zdecydowany dystans

 - zauważył szef polskiej dyplomacji.

[polecam:https://niezalezna.pl/300314-macron-rozprawia-o-nato-tymczasem-smierc-mozgowa-czeka-francje-5-grudnia-stanie-caly-kraj]

Odnosząc się do spotkania prezydentów Polski i Francji na szczycie NATO wyraził zadowolenie, że do niego doszło.

- Z Francją trzeba rozmawiać, a wizyta prezydenta Francji jest w Polsce oczekiwana. Myślę, że w przyszłym roku do niej dojdzie, zapewne po wyborach prezydenckich w naszym kraju - powiedział szef MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl