Międzynarodowy protest w Warszawie. Rodzice przeciw terrorowi szczepień

Dzisiaj w Warszawie odbywa się międzynarodowy protest przeciwko przymusowi szczepień. Jak podają organizatorzy ok. 10 tys.

Edyta Nowicka/niezalezna.pl
Dzisiaj w Warszawie odbywa się międzynarodowy protest przeciwko przymusowi szczepień. Jak podają organizatorzy ok. 10 tys. osób przyjechało do stolicy, aby zwrócić ministerstwu zdrowia uwagę na skalę problemu i ilość osób ciężko doświadczonych przez powikłania po szczepieniach.

W proteście biorą udział rodziny ze Słowenii, Serbii, Węgier, Czech, Włoch, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

- Rodziny, często już ciężko doświadczone przez powikłania, są karane dotkliwymi grzywnami, grozi im się odebraniem dzieci i wyrzuca z przychodni publicznych – podnoszą organizatorzy protestu.Organizatorzy podkreślają, że szczepienia w większości państw są dobrowolne, a rodzice mają wybór: czy, czym i kiedy zaszczepić dziecko. - W Europie, gdzie mogą również wybrać szczepionki pojedyncze i szczepić w dłuższych odstępach czasu. Mogą też zrezygnować ze szczepień bez żadnych konsekwencji prawnych i kar. Nigdzie nie spowodowało to epidemii, którymi jesteśmy regularnie straszeni w mediach - argumentują organizatorzy.


Rodzice, których dzieci ucierpiały w wyniku szczepień podnoszą, że lekarze nie potrafią rozpoznawać odczynów i powikłań poszczepiennych.


Rodziny z dziećmi spotkały się pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15, gdzie zapaliły znicze mające symbolizować dzieci, które zmarły w wyniku powikłań poszczepiennych.


Następnie demonstranci, w większości rodzice z dziećmi, przeszli ulicami Warszawy na plac Zamkowy, gdzie przemawiać będą poszkodowani rodzice oraz osoby wspierające protest.


 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#szczepienia #protest #Warszawa #przypusowe szczepienia #wybór

Edyta Nowicka
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo