​Kolejne ważne przesłuchanie ws. Smoleńska. Do Kopacz i Tuska dołączył Parulski

Były naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski został przesłuchany jako świadek w śledztwie w sprawie m.in.

Igor Smirnow/Gazeta Polska
Były naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski został przesłuchany jako świadek w śledztwie w sprawie m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Źródło, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa, nie ujawnia kiedy doszło do przesłuchania. Sam Parulski, podobnie zresztą jak ostatnio Ewa Kopacz, był dość oszczędny w słowach. 

W sprawie tej zostałem przesłuchany w charakterze świadka. Tym samym nie mogę ujawniać treści swoich zeznań złożonych w toczącym się postępowaniu 

– napisał Parulski spytany o przesłuchanie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kopacz widowiskowo pogrąża siebie i PO. Internauci ostro o „wolontariuszce”

Według ustaleń, chodzi o jedno z siedmiu postępowań okołosmoleńskich prowadzonych przez zespół prokuratorów wyjaśniający okoliczności katastrofy smoleńskiej – w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i utrudniania postępowania, polegającego m.in. na nieprzeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy w Smoleńsku. W tej sprawie przesłuchani zostali m.in. b. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, b. minister zdrowia Ewa Kopacz, z kolei na lipiec wezwany został na przesłuchanie szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk.

Parulski był szefem Naczelnej Prokuratury Wojskowej w czasie, gdy podległa jej Wojskowa Prokuratura Okręgowa wyjaśniała okoliczności katastrofy smoleńskiej. Parulski, wtedy jeszcze w stopniu pułkownika, pojechał do Smoleńska tuż po katastrofie, wraz z m.in. ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim. Miał koordynować działania polskich prokuratorów, którzy również przyjechali na miejsce.

 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Smoleńsk #katastrofa smoleńska #Krzysztof Parulski #przesłuchanie

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo