Hierarcha o frankowiczach

  

Podczas Dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn w Piekarach Śląskich bodaj po raz pierwszy tak donośnie wybrzmiał głos Kościoła w sprawie kredytów hipotecznych w obcych walutach i zagrożeń, jakie się z nimi wiążą. Abp Józef Kupny, przewodniczący Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił uwagę, że to problem nabrzmiały i wciąż nierozwiązany.

A o jego skali i powadze świadczą liczne i dramatyczne prośby o pomoc, z którymi się spotyka. Arcybiskup zaapelował do rządzących o „bardziej zdecydowane działania na rzecz tych wszystkich, którzy sami nie potrafią sobie pomóc i utracili już nadzieję”. Zwrócił uwagę, że potrzebne jest systemowe rozwiązanie problemu, który „w ostatecznym rozrachunku (…) dotyczy nie tylko ekonomii, ale człowieka, rodziny i zagrożeń, na które jest narażony”. Trudno się z tym nie zgodzić, bo choć o frankowiczach ostatnio jakby ciszej i z racji umocnienia złotego z pewnością ich sytuacja jest nieco korzystniejsza niż jeszcze pół roku temu, trzeba mieć świadomość, że z powodu uwikłania w toksyczne kredyty hipoteczne pod presją bankructwa żyje w Polsce pół miliona rodzin.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts