Z okazji Dnia Dziecka idole najmłodszych kibiców są teraz na wyciągnięcie ręki. Legia Warszawa zaprasza wszystkich małych legionistów na otwarty trening. O dzieci zadbała także Polonia.

Już w piątek mali legioniści z wypiekami na twarzy będą mogli oglądać, jak piłkę kopią ich idole - Miroslav Radović, Vadis Odjidja-Ofoe i oczywiście Michał Pazdan. Wszystko w ramach bezpłatnego otwartego treningu, na który dzieci, wraz z rodzicami lub opiekunami, zapraszają Wojskowi. Odbędzie się on o godzinie 18:00, a uczestnicy zasiądą na trybunie wschodniej. Możliwość obserwowania poczynań piłkarzy tuż przed ostatnim, decydującym o tytule meczem z Lechią Gdańsk, to jednak nie jedyna atrakcja, jaka spotka tego dnia młodych warszawiaków. Po treningu piłkarze wykopią w kierunku trybuny kilkanaście piłek z autografami, a na koniec wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie zawodników na tle trybuny wypełnionej dziećmi. Warto przyjść na Łazienkowską wcześniej, bo pierwsi kibice, którzy pojawią się na stadionie, dostaną od klubu dodatkowy upominek. Wejście na trening będzie możliwe od godziny 17:30.

Dzień później piłkarski Dzień Dziecka zorganizuje Polonia. Na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu z Rakowem, czyli o godzinie 15:00, rozpocznie się impreza dla dzieciaków na dziedzińcu przed trybuną główną. Na małych fanów „Czarnych Koszul” będą czekały takie atrakcje, jak dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, loteria fantowa, malowanie buziek oraz gry i zabawy.

Rodzice będą mogli również sprawdzić sprawność sportową swoich pociech - będzie to możliwe dzięki współpracy Polonii z Rehasport Clinic. Lekarze sprawdzą u dzieci elastyczność mięśni kulszowo-goleniowych, symetrię ciała, stan stawów biodrowych, kolanowych i skokowych, przetestują skoczność i dynamikę. Po badaniach każde z dzieci będzie mogło wziąć udział w piłkarskiej zabawie na boisku Polonii, warto więc zabrać ze sobą strój piłkarski.