​Korupcja w wojsku. Dwie osoby zatrzymane

  

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali dwie osoby w związku z podejrzeniem przestępstw korupcyjnych. Chodzi o przyjmowanie łapówek przy naborze do zawodowej służby wojskowej. 

Jak poinformował ppłk Marcin Wiącek, rzecznik ŻW, wśród osób zatrzymanych na terenie województwa lubuskiego są żołnierz służby czynnej z 35 Skwierzyńskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej oraz były żołnierz zawodowy z WKU w Gorzowie Wlkp.

Zgromadzony dotychczas materiał wskazuje, że ujawniony przez Żandarmerię Wojskową proceder polegał na przyjmowaniu przez zatrzymanych, od kandydatów na żołnierzy zawodowych, korzyści majątkowych w kwotach od dwóch do kilkunastu tysięcy zł w zamian za zatrudnienie w jednostkach wojskowych oraz uzyskanie pozytywnych orzeczeń lekarskich.

Dotychczas ustalono kilkanaście przypadków przyjmowania przez zatrzymanych korzyści majątkowych, jednak skala procederu może być znacznie większa. Z dokonanych ustaleń wynika, że zatrzymani przyjęli w sumie około 70 tys. zł. Materiały zgromadzone w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Osoby, które mają informacje na temat przestępczej działalności w tej, sprawie proszone są o kontakt z oddziałem Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: zw.wp.mil.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Promować i chronić mniejszości religijne". Szef polskiej dyplomacji prowadzi wyjątkowe obrady RB ONZ

Jacek Czaputowicz, / Tymon Markowski/MSZ

  

Zwiększanie bezpieczeństwa osób należących do mniejszości religijnych w konflikcie zbrojnym jest przedmiotem obrad RB ONZ w formule Arria, którym przewodniczy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Podkreślił on, że obowiązek ochrony ofiar ciąży na wszystkich.

Trwające właśnie obrady zbiegły się z obchodami Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie, ustanowionego rezolucją Zgromadzenia Ogólnego przyjętą 28 maja. Autorem inicjatywy była Polska.

„Dzień ma przypomnieć o naszej wspólnej odpowiedzialności, aby promować i chronić prawa człowieka ludzi reprezentujących mniejszości religijne. Odpowiedzialność ta obejmuje zachowanie swobodnego prawa do wyznawania religii oraz wspieranie międzyreligijnego i międzywyznaniowego dialogu, aby zwalczyć nienawiść na tle religijnym, podburzanie i przemoc”

– podkreślił.

Wyraził przekonanie, że będzie to instrumentalne w mobilizowaniu społeczności międzynarodowej, by bardziej angażowała się w działania zmierzające do upamiętnienia ofiar i wspomagania ocalałych, którzy zbyt często są zapomniani i pozostawieni samymi sobie.

„Mamy także nadzieję, że przyczyni się do zwalczania przestępstw wynikających z nienawiści oraz aktów przemocy z powodów religijnych lub przekonań, a także wzmocni szacunek dla różnorodności religijnej"

- dodał.

Spotkanie zorganizowała Polska we współpracy z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, a spoza Rady Bezpieczeństwa - Brazylią, Kanadą i Jordanią. Odbywa się ono w formule Arria (od nazwiska wenezuelskiego dyplomaty Diego Arrii). Posiedzenie w formule Arria pozwala na udział w dyskusji państw niebędących członkami RB oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

W obradach wzięła udział m.in. wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet, która przemawiała za pośrednictwem wideokonferencji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl