Debata o dekoncentracji rynku mediów w Polsce - TRANSMISJA

  

W czwartek, 1 czerwca o godz. 11.00, zapraszamy na transmisję na żywo z debaty "Rynek mediów w Polsce: szanse i zagrożenia związane z dekoncentracją". Organizatorem debaty jest Krajowa Izba Gospodarcza.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało ostatnio przyspieszenie prac dotyczących projektu ustawy o własności mediów w Polsce. Projekt stosownej ustawy ma pojawić się jeszcze przed wakacjami. W opinii wielu ekspertów w tak ważnej dla całego społeczeństwa sprawie powinny odbyć się konsultacje rynkowe i społeczne z udziałem przedstawicieli dziennikarzy, wydawców i ekspertów rynku mediów. Konieczna jest debata publiczna na temat przyszłości mediów w Polsce.
 
Dlatego Krajowa Izba Gospodarcza postanowiła jako punkt wyjścia do dyskusji zorganizować debatę ekspercką „Rynek mediów w Polsce: szanse i zagrożenia związane z dekoncentracją”.
 
Tematy, które będą poruszone podczas debaty:
 1. Założenia dekoncentracji mediów
 2. Media jako sektor gospodarki, jak daleko może sięgać ingerencja
 3. Czy istnieją praktyki monopolistyczne na polski rynku mediów?
 4. Rynek mediów we Francji i w Niemczech – czy tamtejsze regulacje można zastosować w Polsce?
 5. Media regionalne i ogólnopolskie - wpływ dekoncentracji

Zaproszeni prelegenci:
 1. Andrzej Arendarski – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej
 2. Jacek Sasin – Przewodniczy Komisji Finansów Publicznych, poseł PiS
 3. Piotr Apel – Zastępca przewodniczącego Komisji do Spraw Unii Europejskiej, poseł Kukiz’15
 4. Karol Kościński – Dyrektor Departamentu Własności Intelektualnej i Mediów w MKiDN
 5. Tomasz Sakiewicz – Redaktor naczelny „Gazeta Polska”
 6. Krzysztof Zyzik – Redaktor naczelny „Nowa Trybuna Opolska”
 7. Maciej Hoffman – Dyrektor Generalny Izby Wydawców Prasy
Początek transmisji w czwartek o 11.00: 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odezwał się Komorowski... Stawia na Tuska? Chyba nie widział wyników tych sondaży!

Bronisław Komorowski i Donald Tusk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Bronisław Komorowski gościł dziś w jednym z programów w Polsacie News. Były prezydent to wieloletni partyjny kolega Donalda Tuska, więc nic dziwnego, że liczy na jego pozytywną decyzję w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zdradził, co może go skłonić do stanięcia w wyborcze szranki.

Tusk nie ogłosił jeszcze swojego kandydowania na prezydenta, ale nie da się ukryć, że na to jest spora presja ze strony opozycji i jej sympatyków. Co może go przekonać?

"Jeśli suma głosów oddanych na uzgodnionych kandydatów opozycji demokratycznej będzie wystarczająco duża, mówię o ilości głosów, niekoniecznie mandatów, to sądzę, że to będzie element ułatwiający pozytywną decyzję Donald Tuska o kandydowaniu w wyborach prezydenckich"

- powiedział były prezydent.

Tymczasem, najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że dużym zaufaniem Polaków cieszy się urzędujący prezydent RP Andrzej Duda. Z najnowszego badania wynika, że zadowolenie z prezydentury Dudy wyraża aż 58 procent respondentów.

[polecam:https://niezalezna.pl/280121-tusk-chce-startowac-na-prezydenta-niech-spojrzy-na-ten-sondaz-polacy-uwielbiaja-andrzeja-dude]

W innym z sondaży zbadano poziom zaufania Polaków do przedstawionych polityków. I tak, Andrzej Duda znalazł się na drugim miejscu z zaufaniem na poziomie 44,9 procent - tuż za premierem Mateuszem Morawieckim. Z kolei Donald Tusk zajął dopiero czwarte miejsce, z wynikiem zaufania 35 procent. Jednocześnie, negatywnie na jego temat wypowiedziało się aż 53,2 procent badanych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280416-jest-nowy-sondaz-liderem-morawiecki-w-rankingu-zaufania-tusk-nie-zalapal-sie-nawet-na-podium]

To nie pierwszy z byłych prezydentów, który wzmaga swoją aktywność, kiedy na horyzoncie pojawia się kampania wyborcza. Lech Wałęsa na łamach "Gazety Wyborczej" ogłosił... "pospolite ruszenie" i apelował do Polaków, by zaangażowali się w kampanię niektórych ugrupowań politycznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280544-zarty-sie-skonczyly-walesa-oglasza-pospolite-ruszenie-i-mowi-co-kazdy-powinien-zrobic]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl