Jak im nie wstyd!

  

W trakcie Zjazdu Klubów „GP” z USA i Kanady w pewnym momencie rozmowa zeszła na ostatnie wybory prezydenckie w USA. Przypomnę, że porozumienie organizacji polonijnych skupione wokół klubów „GP”, np. w Pensylwanii, przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść Donalda Trumpa. Ten już jako prezydent docenił to, mówiąc w rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą, że zdecydowana większość wyborców polskiego pochodzenia głosowała na niego. Po opublikowaniu tej informacji większość mediów w Polsce drwiła z nas, podważając rolę klubów „GP” w integrowaniu Polonii. I właśnie w czasie panelu, na którym mówiono o wykorzystaniu szansy Polonii, jaką jest docenienie jej roli przez administrację Donalda Trumpa, na portalu Niezale­żna.pl ukazała się informacja o spotkaniu prezydenta USA z ministrem Antonim Macierewiczem, podczas którego ten pierwszy jeszcze raz podziękował Polonii za poparcie. Niestety są środowiska w Polsce, którym bardzo zależy na umniejszeniu znaczenia Polski i Polonii na arenie międzynarodowej. Zamiast nagłaśniać ten niewątpliwy sukces, wszelkimi siłami starają się go zdeprecjonować. Można zapytać, dlaczego nadal szkodzą Polsce i w czyim interesie to robią?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts