​Medialno-informacyjny szczyt postprawdy

  

Niektóre doniesienia ze szczytów NATO i G7 sprawiają wrażenie, jakby pochodziły z równoległej rzeczywistości. „Trump sprzedał NATO! Nie przywołał artykułu piątego! Trump odrzuca sojuszników USA!”. W rzeczywistości, po pierwsze, nie sprzedał NATO. Chce jedynie, by Sojusz miał do dyspozycji więcej pieniędzy z budżetów krajów europejskich, bo USA coraz bardziej angażują się na Pacyfiku, a przez to mniej w Europie. Po drugie, zwyczajnym kłamstwem jest, że nie powołał się na artykuł piąty (o wzajemnej obronie członków NATO). Wspomniał, mówiąc z wdzięcznością, że to właśnie dzięki niemu powstała koalicja antyterrorystyczna w 2001 r. Po trzecie, Trump nie tylko nie odrzuca sojuszników, ale stara się poszerzyć współpracę, zwłaszcza z krajami muzułmańskimi, i wraz z NATO zbudować jeszcze szerszy niż w 2001 r. front antyterrorystyczny. Skąd więc histeria mediów? Trump jest faktycznym populistą. Wszystko, co robi i mówi, ma przede wszystkim trafiać do przekonania przeciętnych Amerykanów. Nawet polityka zagraniczna musi być zrozumiała po pierwsze dla jego wyborców. Europejskie elity wyraźnie nie są do tego przyzwyczajone.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts