Pod koniec roku w Czechach odbędzie się międzynarodowy Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Polskę będzie reprezentować 18-letnia Paulina Bidzińska z Gliwic, która zwyciężyła w konkursie „Młody Tancerz Roku”.

Pochodząca z Gliwic Paulina Bidzińska jest uczennicą IX klasy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołowskiego w Gdańsku w 2017 roku. Jest uczestniczką licznych warsztatów, takich jak ART IN MOTION MUNICH w Monachium, Impresje Chopinowskie w Gdańsku, letnia szkoła tańca współczesnego w Koszęcinie oraz praktyki sceniczne w Operze Śląskiej. Brała udział w megawidowisku „Peregrinus” z okazji dni papieskich w Spodku Katowice w 2015 roku oraz w Gali Baletowej w Ołomuńcu w 2016 roku. Uwielbia czytać książki i jeździć na rowerze, a gdyby nie zajęła się tańcem - jeździłaby konno. Często śnią jej się role, które chciałaby zatańczyć.

O tytuł Młodego Tancerza Roku walczyło 8 tancerzy w wieku 16-20 lat: Szymon Hawryszko, Weronika Sieczkarek, Bartłomiej Malarz, Patryk Kaczmarek, Alicja Kaczor, Paulina Bidzińska, Hanna Szychowicz i Pola Gonciarz. 

W finałowym pojedynku zwyciężyła Paulina Bidzińska. - Ten występ miał tytuł „Diamentowy sen”, i rzeczywiście byliśmy świadkami tańczącego diamentu - skomentowała przewodnicząca Jury Iwona Pasińska. Laureatce statuetkę wręczyli prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP Kultura.