Ktoś spodziewał się po Sikorskim ludzkiego odruchu? Nie przeprosi nawet w takiej sytuacji

  

– Poprzedni rząd nie ma podstaw, by przepraszać za błędy patologów w Moskwie – oznajmił były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Odniósł się w ten sposób do wstrząsającej informacji o tym, że w ekshumowanej trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego znaleziono szczątki siedmiu innych osób.

Dziś dziennik „Fakt” podał, że w trumnie Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych RP gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął 10 kwietnia pod Smoleńskiem, znaleziono szczątki jeszcze siedmiu osób. Następnie prokuratura potwierdziła informacje członków rodziny, że w trumnie generała znalazły się również inne szczątki. Co na to Sikorski?

To jest oczywiście bardzo bolesne, dla rodzin szczególnie. Ale też proszę pamiętać – wtedy, gdy jest to wykorzystywane politycznie, to trzeba też powiedzieć, przypomnieć – tam bardziej mieliśmy do czynienia często z materiałem genetycznym niż z ciałami

– powiedział były szef MSZ w TVN24.

Dopytywany, czy po ludzku, jako członkowi rządu PO-PSL, nie chce mu się po takich informacjach powiedzieć „przepraszam” odparł w swoim stylu, że przepraszać powinno się za winy, a tu Rada Ministrów nie podejmowała żadnej decyzji.

A to, że patolodzy w Moskwie mogli popełnić błędy, to jest oczywiście bardzo przykre i dramatyczne, ale Rada Ministrów za to nie odpowiadała. To nie członkowie Rady Ministrów są patologami i nie oni dokonali tych pomyłek

– oznajmił Sikorski.

Co ciekawe, stwierdził również, że powtórne ekshumacje... były potrzebne.

Muszę powiedzieć, że w tej sprawie zmieniłem zdanie, bo co prawda to jest bardzo bolesne dla rodzin, jak wiemy część rodzin sobie absolutnie tego nie życzyła, ale powiem pani szczerze, ja sądziłem, że rząd Prawa i Sprawiedliwości robi to, żeby tam dosypać trotylu i wreszcie udowodnić zamach. A tymczasem zdaje się są robione rzetelnie i zdaje się, że wreszcie przekonały niektórych naszych rodaków, że żadnego zamachu nie było

– mówił były minister rządu PO-PSL.

W tym sensie, ale także dlatego, że każdy szczątek jest badany pod względem DNA, to może w tym dramacie ekshumacji jest jakaś dobroć

– podsumował.

Sikorski jest świadkiem w procesie wysokich urzędników ekipy Donalda Tuska oskarżonych o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty z 10 kwietnia 2010 r. Proces toczy się z oskarżenia prywatnego wniesionego przez część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sikorski ucieka od odpowiedzialności. Były szef MSZ-etu zeznawał ws. Smoleńska
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chciał się wykręcić i dać łapówkę. Teraz grozi mu 10 lat

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolujący rejon Rynku Głównego podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który zakłócał ciszę nocną. Za wykroczenie, którego się dopuścił ukarali 25-latka mandatem. W trakcie interwencji awanturnik zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W związku z tym, że jest to przestępstwo został zatrzymany, a policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili go do Prokuratury Kraków Śródmieście-Zachód.

W prokuraturze 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej. Prokurator, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara  pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl