Święto weteranów wojennych

  

Pragnę złożyć wszystkim weteranom misji poza granicami kraju wyrazy najwyższego szacunku i uznania, na które zapracowaliście wśród wielu niebezpieczeństw służby pełnionej daleko od domu, w imię światowego pokoju i bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej - napisał w liście do weteranów minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Weterani mogą liczyć na naszą wierną pamięć i niezawodne wsparcie, wynikające przede wszystkim z potrzeby serca, ale także z przyjętych wobec weteranów zobowiązań. (…) W najbliższym czasie rząd rozpatrzy przygotowywaną  przez Ministerstwo Obrony Narodowej nowelizację ustawy o weteranach. Ustawę, gwarantującą weteranom wsparcie i godne życie. W poczuciu odpowiedzialności wobec weteranów misji zagranicznych podejmujemy działania modernizacyjne, które uczynią Polskę silną i  bezpieczną. W tym wielkim dziele zawsze będzie miejsce dla was- weteranów. Wciąż potrzebujemy waszej obecności wśród nas, aktywności zawodowej, patriotyzmu, umiejętności i doświadczenia - napisał w liście do weteranów wojennych minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Swój list do weteranów skierował również Zwierzchnik Sił Zbrojnych Prezydent RP Andrzej Duda. 

Obchodzony Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych to dowód, że państwo polskie pamięta o osobach, które brały udział w misjach, często kładąc na szali własne życie lub zdrowie. W ten symboliczny sposób wyrażamy nasz szacunek dla uczestników operacji wojskowych i wojennych, stabilizacyjnych, pokojowych i humanitarnych. (...) Organizowane co roku – ale za każdym razem w innym miejscu – obchody Waszego święta zwiększają wrażliwość Polaków na sprawy międzynarodowego pokoju, ale też przyczyniają się do rozwoju idei społeczeństwa obywatelskiego. Dziękuję za te działania. Raz jeszcze składam szczere podziękowania i najlepsze gratulacje wszystkim weteranom misji pokojowych. Proszę, przyjmijcie życzenia dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności, które kieruję również do Waszych rodzin i najbliższych - napisał w liście prezydent A. Duda.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ogromne zamieszanie wokół Jachiry! Dorota Kania pyta: Co będzie, gdy dostanie się do Sejmu?

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Umieszczenie skandalizującej blogerki i „artystki” Klaudii Jachiry na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej cały czas jest szeroko komentowane zarówno przez internautów, jak i publicystów. Tymczasem Dorota Kania w całym tym zamieszaniu stawia kluczowe pytanie. Co będzie, gdy ona dostanie się do Sejmu?” - pyta dziennikarka.

Nie milkną echa umieszczenia na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej Kaudii Jachiry. Prezentując zatwierdzone przez Radę Krajową PO listy Grzegorz Schetyna w sposób szczególny przedstawiał i dziękował niektórym kandydatom. Wśród wyróżnionych w ten sposób osób znalazła się właśnie Jachira. Czym szczególnym zasłużyła się formacji Schetyny? Zasłynęła głównie dzięki serii nagrań, w których w prymitywny sposób atakuje  Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284276-kim-jest-skandalistka-klaudia-jachira-ktorej-osobiscie-dziekowal-grzegorz-schetyna ]
 
Kojarzona z Nowoczesną Klaudia Jachira otrzymała trzynaste miejsce na liście. To ona stoi za serią nagrań o prezesie Jarosławie Kaczyńskim, w których przestrzega Polaków przed jego rządami. Teraz będzie ona walczyć o miejsce w Polskim Sejmie.
[polecam:https://niezalezna.pl/213740-gwiazda-jachira-powraca-jak-zwykle-w-quotwielkimquot-stylu]

Dorota Kania na Twitterze zadała niezwykle istotne pytanie w tej sprawie:

No dobrze, TT śmieje się z p. Jachiry, ale co będzie, gdy ona dostanie się do parlamentu? Czym się będzie zajmować?
- pyta dziennikarka.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Trzeba przyznać, że niektóre sugestie były dość... pomysłowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl