Święto weteranów wojennych

  

Pragnę złożyć wszystkim weteranom misji poza granicami kraju wyrazy najwyższego szacunku i uznania, na które zapracowaliście wśród wielu niebezpieczeństw służby pełnionej daleko od domu, w imię światowego pokoju i bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej - napisał w liście do weteranów minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Weterani mogą liczyć na naszą wierną pamięć i niezawodne wsparcie, wynikające przede wszystkim z potrzeby serca, ale także z przyjętych wobec weteranów zobowiązań. (…) W najbliższym czasie rząd rozpatrzy przygotowywaną  przez Ministerstwo Obrony Narodowej nowelizację ustawy o weteranach. Ustawę, gwarantującą weteranom wsparcie i godne życie. W poczuciu odpowiedzialności wobec weteranów misji zagranicznych podejmujemy działania modernizacyjne, które uczynią Polskę silną i  bezpieczną. W tym wielkim dziele zawsze będzie miejsce dla was- weteranów. Wciąż potrzebujemy waszej obecności wśród nas, aktywności zawodowej, patriotyzmu, umiejętności i doświadczenia - napisał w liście do weteranów wojennych minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Swój list do weteranów skierował również Zwierzchnik Sił Zbrojnych Prezydent RP Andrzej Duda. 

Obchodzony Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych to dowód, że państwo polskie pamięta o osobach, które brały udział w misjach, często kładąc na szali własne życie lub zdrowie. W ten symboliczny sposób wyrażamy nasz szacunek dla uczestników operacji wojskowych i wojennych, stabilizacyjnych, pokojowych i humanitarnych. (...) Organizowane co roku – ale za każdym razem w innym miejscu – obchody Waszego święta zwiększają wrażliwość Polaków na sprawy międzynarodowego pokoju, ale też przyczyniają się do rozwoju idei społeczeństwa obywatelskiego. Dziękuję za te działania. Raz jeszcze składam szczere podziękowania i najlepsze gratulacje wszystkim weteranom misji pokojowych. Proszę, przyjmijcie życzenia dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności, które kieruję również do Waszych rodzin i najbliższych - napisał w liście prezydent A. Duda.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpadł 45-latek. Kontrabanda zabezpieczona

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zabezpieczyli tytoń bez skarbowych znaków akcyzy oraz alkohol niewiadomego pochodzenia. 45-latek, który zajmował się nielegalnym procederem, usłyszał zarzuty karno-skarbowe. Oprócz odpowiedzialności karnej grozi mu również wysoka grzywna.

Kryminalni ustalili, że w garażu na terenie posesji przechowywane są wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci odkryli kto zajmuje się tym procederem. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec Wolbromia. Podczas przeszukania garażu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około kilograma tytoniu, ponad dwadzieścia cztery tysiące papierosów bez akcyzy. Ponadto policjanci ujawnili 107 butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Alkohol został zabezpieczony i będzie poddany szczegółowym badaniom, które wykażą jakie jest jego stężenie i czy nie był skażony.

Według szacunków straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych w tym przypadku wynoszą ponad dwadzieścia osiem tysięcy złotych.

Kilka dni wcześniej tj. 15 maja br. na jednym z targowisk kryminalni zabezpieczyli 520 papierosów różnych marek.

Pamiętaj! Spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia zwiększa ryzyko zatrucia toksycznymi związkami. W wielu przypadkach wystawiamy na próbę nasze zdrowie, a nawet życie

- alarmuje policja.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl