Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut poinformował, że 10 czerwca nie odbędzie się w mieście „Koncert Polskiej Piosenki”, które miasto planowało zorganizować z TVP.

W piątek Sygut informował, że samorząd Kielc wspólnie z TVP zorganizuje 10 czerwca w amfiteatrze na Kadzielni „Koncert Polskiej Piosenki”. Podkreślał wówczas, że nie będzie to „festiwal, a koncert”.

Jednak dziś wiceprezydent Kielc przekazał, że do koncertu w zapowiadanym wcześniej terminie nie dojdzie. – To jest pewna wiadomość – podkreślił. Sygut dodał też, że we wtorek w Kielcach ma się odbyć konferencja prasowa w tej sprawie, z udziałem „obu partnerów”. Poinformował jednocześnie, że zgodnie z pierwotnymi planami w drugi weekend czerwca na Kadzielni odbędzie się kabareton.

Organizacja koncertu w Kielcach miała być skutkiem wypowiedzenia przed tygodniem przez władze Opola umowy TVP o współorganizacji 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza miała się rozpocząć 9 czerwca. W odpowiedzi na decyzję miasta władze TVP zapowiedziały organizację festiwalu w innym miejscu. Wśród najbardziej prawdopodobnych lokalizacji wymieniane były Kielce – w lokalnych mediach pojawiały się od kilku dni nieoficjalne informacje, że miasto prowadzi rozmowy z TVP w tej sprawie.

Na wypadek ewentualnej organizacji imprezy muzycznej miasto poinformowało w ub. tygodniu organizatorów innych imprez, które planowano na weekend 9-11 czerwca na Kadzielni, o możliwości zmiany ich terminu lub lokalizacji.

W miniony piątek wiceprezydent Kielc informował, że „rozmowy między miastem Kielce a TVP, poza jednym punktem, zostały zakończone”. Miasto miało zapewnić logistykę koncertu, a telewizja miała odpowiadać za część artystyczną przedsięwzięcia.