​„Łyse łby”. Język miłości Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein

  

Dziś Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein została zaproszona do programu Gość Wiadomości w TVP. Dyskusja w studiu zeszła na protestujących w sobotę pod warszawskim Teatrem Powszechnym przeciwko tandetnemu spektaklowi „Klątwa”. „Łyse łby” - tak europoseł PO na antenie TVP nazwała uczestników sobotniego protestu.

W sobotę przed teatrem, w którym odbył się spektakl „Klątwa”, zgromadzili się działacze Obozu Radykalno-Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego, członkowie Krucjaty Różańcowej i warszawskiego klubu „GP“.

Głos zabrał m.in. Marcin Dybowski, przedstawiciel Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. - Nie chcemy, by w Polsce nastąpiła taka dekadencja, jak nastąpiła na Zachodzie - mówił. - Przyszliśmy się modlić za odważnych ludzi, którzy przerwą ten spektakl - dodał.

Działacze środowisk narodowych skandowali m.in. „katolicka wielka Polska“, „młodość, wiara, nacjonalizm“.

CZYTAJ WIĘCEJ: Razem przeciwko "Klątwie". Wielki protest Krucjaty Różańcowej, Klubu "GP" i narodowców

Dziś wieczorem podczas programu TVP Gość Wiadomości dyskusja w studiu zeszła na omówienie sobotnich wydarzeń pod teatrem. Wśród gości programu była europoseł PO Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein, uczestniczka wieców KOD-u.

Jeżeli patrzę na marsze ONR-u. Na awantury nacjonalistyczne w Warszawie. Bo głównie w Warszawie je widać. Na te łby ogolone, ziejące nienawiścią. To powiedziałabym, że to jest część naszego społeczeństwa. Jeżeli maja powyżej 18 lat, to są też wyborcami. Część naszego społeczeństwa, która może rzeczywiście doprowadzić w Polsce do jakiegoś dramatu. Że to są ludzie, nad którymi rzeczywiście z ogromną troską trzeba się pochylić. To jest najmniejsze co można powiedzieć

– stwierdziła polityk opozycji.

- A „łby ogolone“ to jest język miłości, czy nienawiści? Użyła Pani takie sformułowania – zwrócił się do europoseł PO prowadzący programu.

Łby ogolone to jest określenie, które spokojnie powtarzam w stosunku do ludzi, którzy są agresywni. Którzy rzucają się na innych. Którzy głoszą hasła pełne nienawiści. Którzy to demonstrują na ulicach, i dają przykład innym tak samo jak można wyprowadzać nienawiść do przestrzeni publicznej. I to jest coś niezwykle niebezpiecznego. To są ludzie, którzy zakazują nam chodzić na sztuki, na które chcemy chodzić. Czy utrudniają to przynajmniej

– powiedziała polityk.

- Mówi Pani o jednej konkretnej sztuce? Czy o jakichś jeszcze innych? - dopytywał dziennikarz.

- Mówię o konkretnym teatrze w Warszawie – odpowiedziała europoseł PO.

- Teatr Powszechny i konkretna sztuka „Klątwa”. Czy może ma Pani na myśli jakąś inną sztukę jeszcze? - zapytał prowadzący.

Tu z ust Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein, już nie padło innych konkretów.


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Marzenie śp. Lecha Kaczyńskiego stało się faktem! "Polska - to już nie jest rosyjska strefa wpływów"

/ Zdjęcie ilustracyjne, żołnierze z USA / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Marzył kiedyś o tym pan prezydent Lech Kaczyński, że właśnie tutaj będą amerykańscy żołnierze. Powiedział do mnie, jak dziś pamiętam - „kiedy tutaj będzie amerykańska armia, to będzie dla całego świata jasny znak, że to nie jest już rosyjska strefa wpływów” - mówił dziś prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Limanowej (woj. małopolskie).

Prezydent podkreślał, że w Polsce są obecni żołnierze najsilniejszej na świecie amerykańskiej armii.

- Chcieliśmy, żeby tutaj byli i są - na nasze zaproszenie. Wzmacniają nasze bezpieczeństwo dodatkowymi, obok naszej armii, gwarantami - mówił Andrzej Duda.

- Marzył kiedyś o tym pan prezydent Lech Kaczyński, że właśnie tutaj będą amerykańscy żołnierze. Powiedział do mnie, jak dziś pamiętam - „kiedy tutaj będzie amerykańska armia, to będzie dla całego świata jasny znak, że to nie jest już rosyjska strefa wpływów”. To nie jest już rosyjska strefa wpływów

- oświadczył prezydent.

[polecam:http://niezalezna.pl/313196-2015-rok-obietnice-obnizenia-wieku-emerytalnego-oraz-500-plus-mowili-wtedy-ze-sie-tego-nie-da-zrobic]

Odniósł się również do Narodowej Strategii Onkologicznej, wobec której ma wielkie nadzieje. Prezydent mówił o konieczności stworzenia warunków do tego, aby w przyszłości pacjenci byli lepiej leczeni, w szczególności na choroby onkologiczne.

- Mam nadzieję, że to akurat nastąpi w drodze wprowadzenia Narodowej Strategii Onkologicznej, która została przygotowana także przez ekspertów współpracujących ze mną w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Ale przede wszystkim dziękuję za to ministrowi zdrowia panu prof. Łukaszowi Szumowskiemu. Wierzę w to głęboko, że dzięki temu będziemy w stanie uratować wielu naszych rodaków przed chorobami onkologicznymi, że będzie ręka wyciągnięta do pacjenta, że wielu ludzi będzie w znacznie sprawniejszy sposób obsługiwanych przez system ochrony zdrowia

- powiedział Andrzej Duda.

Podkreślił, że ten system wymaga dofinansowania, naprawy i potrzebuje nowych, młodych lekarzy. Przypomniał, że zwiększono liczbę miejsc na studiach medycznych. Dodał, że wynagrodzenia lekarzy w Polsce rosną i jest "coraz większa szansa, że lekarze przestaną wyjeżdżać z naszego kraju".

[polecam:http://niezalezna.pl/313170-wiara-tradycja-i-kultura-prezydent-to-sila-polski-i-cos-czego-zachod-w-wiekszosci-juz-nie-ma]

- Oczywiście, jeżeli ktoś będzie chciał to wyjedzie - po to jesteśmy w Unii Europejskiej, po to mamy wolność, żeby z tego można było korzystać. Ale ja mam ambicję stworzenia w Polsce, u nas, takich warunków, żeby nikomu się wyjeżdżać nie opłacało. Żeby opłacało się przyjechać do Polski. Takim chciałbym, żebyśmy byli krajem - powiedział prezydent.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts