​Spotkanie klubu PiS w Strachocinie

  

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości wraz z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim uczestniczyli dziś w mszy św. w intencji jedności ojczyzny w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k. Sanoka (Podkarpackie).
 
Mszę św. odprawił i homilię wygłosił bp Jan Niemiec, biskup pomocniczy diecezji kamienieckiej (na Ukrainie, diecezja wchodzi w skład Metropolii Lwowskiej). Po mszy bp Niemiec zawierzył Polskę, za pośrednictwem św. Andrzeja Boboli, Chrystusowi Królowi.
 
Wcześniej w Strachocinie odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS.

 Byliśmy tutaj przede wszystkim na uroczystościach religijnych. Byliśmy na tym miejscu, gdzie urodził się św. Andrzej Bobola. Już po raz piąty, to już taka tradycja PiS i staramy się tej tradycji trzymać

powiedział dziennikarzom prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 
Lider PiS mówił, że w Strachocinie „były też uroczystości związane z decyzją Episkopatu o tym, że polscy katolicy, a ogromna większość nas jest katolikami, mówię tutaj o członkach PiS, uznają Jezusa Chrystusa za króla Polski, w tym religijnym znaczeniu. To był sens tego spotkania” – zaznaczył Kaczyński.
 
Do zebranych na wzgórzu Bobolówka (historycznym siedlisku rodziny Bobolów) biskup Niemiec powiedział, że droga, którą przeszedł św. Andrzej Bobola jest „drogą, na którą został zaproszony naród żyjący na tej ziemi”. - To jest ta droga, która jest również dzisiaj przed tobą – podkreślił hierarcha, zwracając się do wiernych.
 
W Strachocinie w 1591 r. urodził się św. Andrzej Bobola, który od 2002 r. jest patronem Polski. Pod koniec ubiegłego stulecia miejscowy kościół stał się ośrodkiem jego kultu i celem licznych pielgrzymek. Kościół od 2007 r. jest sanktuarium św. Andrzeja Boboli. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Moskwa usłyszała słowa Zełenskiego. "Stanął po stronie Warszawy w sporze o historię"

Wołodymyr Zełenski / By Адміністрація Президента України, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79549997

  

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stanął po stronie Polski w sporze o historię z Rosją, po raz pierwszy obciążając winą ZSRR za rozpętanie drugiej wojny światowej - pisze dzisiaj rosyjski dziennik "Kommiersant" komentując wizytę Zełenskiego w Polsce.

[polecam:https://niezalezna.pl/307923-zelenski-podziekowal-za-zaproszenie-na-obchody-wyzwolenia-auschwitz-to-dla-nas-niezmiernie-wazne]

W ocenie gazety "przyjaźń przeciwko Rosji pozostaje gruntem dla konsolidacji Warszawy i Kijowa".

"Kommiersant" podkreśla, że Zełenski, który wziął udział w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, odwiedził Polskę już po raz drugi w trakcie swego urzędowania. Rosyjska gazeta zauważa, że Polska pozostaje jednym z ważniejszych dla Ukrainy państw, na które stawia ona w swojej polityce wobec krajów europejskich.

Dziennik wybija słowa Zełenskiego o tym, że "naród polski pierwszy odczuł na sobie konsekwencje zbrodniczego spisku reżimów totalitarnych", co doprowadziło do rozpoczęcia II wojny światowej. Zełenski "faktycznie uznał wspólną odpowiedzialność Niemiec i ZSRR za wybuch wojny" i "niedwuznacznie stanął po stronie Warszawy w sporze o historię z Moskwą" - ocenia "Kommiersant".

[polecam:https://niezalezna.pl/307936-zelenski-to-polska-pierwsza-odczula-konsekwencje-zbrodniczego-spisku-rezimow-totalitarnych]

Przytacza także wypowiedź Zełenskiego po rozmowach z prezydentem RP Andrzejem Dudą, iż obu stronom "udało się obniżyć emocje wokół wspólnej tragicznej przeszłości". Zełenski "dał do zrozumienia, że Ukrainie i Polsce udało się zbliżyć stanowiska w sprawie interpretacji historii" - zauważa "gazeta. Przypomina, że wyjaśnienie rozbieżności dotyczących historii było jednym celów wizyty Zełenskiego w Polsce.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts