​Spotkanie klubu PiS w Strachocinie

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości wraz z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim uczestniczyli dziś w mszy św. w intencji jedności ojczyzny w sanktuarium św.

@pisorgpl Twitter.com
Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości wraz z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim uczestniczyli dziś w mszy św. w intencji jedności ojczyzny w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k. Sanoka (Podkarpackie).
 
Mszę św. odprawił i homilię wygłosił bp Jan Niemiec, biskup pomocniczy diecezji kamienieckiej (na Ukrainie, diecezja wchodzi w skład Metropolii Lwowskiej). Po mszy bp Niemiec zawierzył Polskę, za pośrednictwem św. Andrzeja Boboli, Chrystusowi Królowi.
 
Wcześniej w Strachocinie odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS.

 Byliśmy tutaj przede wszystkim na uroczystościach religijnych. Byliśmy na tym miejscu, gdzie urodził się św. Andrzej Bobola. Już po raz piąty, to już taka tradycja PiS i staramy się tej tradycji trzymać

powiedział dziennikarzom prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 
Lider PiS mówił, że w Strachocinie „były też uroczystości związane z decyzją Episkopatu o tym, że polscy katolicy, a ogromna większość nas jest katolikami, mówię tutaj o członkach PiS, uznają Jezusa Chrystusa za króla Polski, w tym religijnym znaczeniu. To był sens tego spotkania” – zaznaczył Kaczyński.
 
Do zebranych na wzgórzu Bobolówka (historycznym siedlisku rodziny Bobolów) biskup Niemiec powiedział, że droga, którą przeszedł św. Andrzej Bobola jest „drogą, na którą został zaproszony naród żyjący na tej ziemi”. - To jest ta droga, która jest również dzisiaj przed tobą – podkreślił hierarcha, zwracając się do wiernych.
 
W Strachocinie w 1591 r. urodził się św. Andrzej Bobola, który od 2002 r. jest patronem Polski. Pod koniec ubiegłego stulecia miejscowy kościół stał się ośrodkiem jego kultu i celem licznych pielgrzymek. Kościół od 2007 r. jest sanktuarium św. Andrzeja Boboli. 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#klub #PiS #Andrzej Bobola #święty

krs
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo