Złoto na Mistrzostwach Europy w wioślarstwie

  

Martyna Mikołajczak (RTW Lotto Bydgostia) i Weronika Deresz (WTW Warszawa) zdobyły złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w czeskich Racicach w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

Polki uzyskały czas 6.58,55 i wyprzedziły Holenderki Marieke Keijser i Ilse Paulis (7.02,560) oraz Brytyjki Katherine Copeland i Emily Craig (7.03,020). 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Dobre wieści z Przylądka Nadziei. 150 testów dało wyniki negatywne

/ By Ratujemy42 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50882434

  

W Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei wykonano już 150 testów na zakażenie koronawirusem i wszystkie dały negatywny wynik. W piątek potwierdzono tam chorobę u nastoletniego pacjenta i jednej osoby z personelu.

Rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, którego częścią jest klinika Przylądek Nadziei, Monika Kowalska poinformowała w poniedziałek, że w klinice wykonano już 150 testów.

- Mamy już 150 wyników badań screeningowych wykonanych dla pracowników, pacjentów oraz opiekunów – wszystkie są negatywne. Kolejne wyniki 100 testów poznamy jutro. W całej klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej wstrzymane są dziś przyjęcia

 - powiedziała rzecznik.

Przypomniała, że w USK potwierdzono też trzy przypadki zarażenia personelu w innych oddziałach szpitala. Chodzi o Klinikę Chirurgii Małoinwazyjnej przy ul. Borowskiej, Centralną Izbę Przyjęć - ul. Curie-Skłodowskiej i Intensywną Terapię Dziecięcą przy ul. Curie-Skłodowskiej.

Rzecznik podkreśliła, że poza kliniką Przylądek Nadziei na terenie szpitala nie przebywa już żaden pacjent z potwierdzonym Covid-19.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts