G7 o migrantach: ważne słowa dla Polski!

  

Potwierdzamy suwerenne prawa państw, indywidualnie i zbiorowo, do kontrolowania swoich granic i ustalenia polityki w interesie narodowym oraz bezpieczeństwa - czytamy w komunikacie przywódców państw G7 wydanym na zakończenie szczytu w Taorminie na Sycylii

Liderzy USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Kanady podkreślili,  że napływ migrantów wymaga podjęcia wspólnych wysiłków zarówno na poziomie krajów jak i międzynarodowym.

Dodali, że uznają prawa migrantów i uchodźców, ale także prawa państw do kontroli granic.

Wspierając prawa człowieka przynależne wszystkim migrantom i uchodźcom potwierdzamy suwerenne prawa państw, indywidualnie i zbiorowo, do kontrolowania swoich granic i ustalenia polityki w interesie narodowym oraz bezpieczeństwa 

- głosi dokument, opublikowany po dwudniowych obradach przywódców G7. To ważne słowa dla Polski, wielokrotnie krytykowanej przez brukselskie elity właśnie za prowadzenie suwerennej polityki bezpieczeństwa w odniesieniu do imigrantów.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szczecin: plany posadzenia 20 tys. drzew

/ https://wiadomosci.szczecin.eu/

  

Na wiosnę w Szczecinie ruszy sadzenie drzew. Miasto planuje posadzić łącznie blisko 20 tys. sosen, brzóz, buków i olch. Pierwszym miejscem, w którym pojawią się nowe drzewa, będzie Kijewo, kolejnym - okolice Jeziora Głębokiego.

Sadzenie drzew przeprowadzone zostanie przez Lasy Miejskie Szczecina - poinformowały w czwartek służby prasowe szczecińskiego magistratu. Do pomocy przy sadzeniu zaproszeni zostaną uczniowie szczecińskich szkół.

Sadzenie ma ruszyć na wiosnę. Pierwszym miejscem, w którym pojawią się nowe drzewa będzie dawne pastwisko w Kijewie. Teren ten został już przygotowany pod nasadzenia.

Posadzonych tam zostanie 15 tys. drzew różnych gatunków. Kolejnym miejscem, w którym zaplanowano nasadzenia, są okolice Jeziora Głębokie.

Trwa również przygotowanie dokumentu, który określi standardy utrzymania zieleni w Szczecinie - wynika z informacji magistratu. Miasto podpisało już umowę z Polskim Towarzystwem Dendrologicznym na opracowanie dokumentu.

Opracowanie ma być gotowe do końca lipca 2020 r. Jego koszt to ponad 67 tys. zł brutto.

Szczecin szczyci się największymi lasami miejskimi w Polsce. Jest tam trzynaście uroczysk leśnych, a także mniejsze, rozproszone tereny leśne zajmujące powierzchnię blisko 2,8 tys. hektarów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts