Lokalna społeczność broni Puszczy Białowieskiej przed pseudoekologami - TRANSMISJA

Dziś rano rozpoczął się protest mieszkańców Hajnówki przeciw – jak ich nazwano – ekoterrorystom z Greenpeace.

pixabay.com
Dziś rano rozpoczął się protest mieszkańców Hajnówki przeciw – jak ich nazwano – ekoterrorystom z Greenpeace. „Ekolodzy” blokują wycinkę chorych drzew, które powodują zaburzenie ekosystemu puszczy.
 
Miejscowa ludność protestuje przeciwko pseudoekologom. Bronią swojego dorobku kulturowego. Manifestacja będzie trwać do godzin wieczornych.

O puszczę dbano od pokoleń. Mieszkańcy Hajnówki chcą, by w miejscach zdegradowanych przywrócono różnorodność biologiczną. Lokalna społeczność dąży do tego, by zapewniono dostęp do lasów, bezpieczeństwo turystom.

Ministerstwo  Środowiska w liście do przeciwników działań resortu podało, że Puszcza „to dzieło kulturowo-przyrodnicze miejscowej ludności, to ewidentne dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze, którego podmiotem jest miejscowa ludność”.
 


Dodano, że Puszcza jest zarządzana przez Lasy Państwowe. Obszar ten podzielono na dwie strefy: naprawczą i referencyjną. Strefa naprawcza obejmuje 2/3 terenu – prowadzone są tam „prace ochronne celem powstrzymania procesu degradacji i zaniku siedlisk”. W strefie referencyjnej „nie są wykonywane jakiekolwiek działania ochronne” – pisze MŚ.

Relację z protestu prowadzi telewizjarepublika.pl. Zapraszamy na transmisję z wydarzenia:

 

 


Źródło: telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl

#Greenpeace #Puszcza Białowieska #protest #ekoterroryści

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo