Ameryka wyklucza złagodzenie sankcji wobec Rosji

  

Stany Zjednoczone wykluczają złagodzenie sankcji nałożonych na Rosję za jej udział w kryzysie ukraińskim - oświadczył doradca ekonomiczny Białego Domu Gary Cohn w Taorminie na Sycylii, gdzie prezydent USA Donald Trump bierze udział w szczycie G7.
 

Nie łagodzimy sankcji. Jeśli powinniśmy coś zrobić, to myślelibyśmy raczej prawdopodobnie o tym, by być twardszym wobec Rosji


- oświadczył Cohn, który wcześniej dawał do zrozumienia, że Stany Zjednoczone nie mają określonego stanowiska w sprawie sankcji wobec Rosji. Dodał, że poglądy Trumpa na walkę ze zmianami klimatycznymi ewoluują w wyniku dyskusji na szczycie, ale ostatecznie w tej sprawie Stany Zjednoczone będą się kierować amerykańskimi interesami.
 

Sądzę, że jego poglądy ewoluują. (Trump) przybył tutaj, by się uczyć. Przybył, by stać się mądrzejszym. Jego poglądy ewoluują, dokładnie tak jak powinny. Dla niego podstawą do ostatecznej decyzji będzie to, co najlepsze dla Stanów Zjednoczonych


- relacjonował doradca.

W sprawie międzynarodowego handlu Cohn powiedział, że Trump przekazał liderom Niemiec, Francji, Włoch, Japonii, Kanady i Wielkiej Brytanii, że USA będą traktować inne kraje dokładnie tak, jak same są traktowane.

Na szczycie G7 klimat i kwestie handlowe budzą najwięcej rozbieżności między USA a Europejczykami. Partnerzy Stanów Zjednoczonych oczekują, że Trump zadeklaruje na Sycylii, co zamierza zrobić z porozumieniem paryskim, ratyfikowanym przez jego kraj za prezydentury Baracka Obamy. Ale nie ma żadnych przesłanek świadczących o tym, że Trump zmienił swój krytyczny dotąd stosunek do działań na rzecz ochrony klimatu. Jego zdaniem realizacja postanowień z Paryża byłaby zbyt kosztowna. Trudności należy spodziewać się też w kwestiach handlowych, gdzie również Trump wolałby uniknąć podejmowania definitywnych zobowiązań. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Żołnierz WOT zatrzymał pijanego kierowcę

/ terytorialsi.wp.mil.pl

  

Żołnierz 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zatrzymał pijaną kobietę, która kierowała autem w Dębicy. Kobieta uszkodziła trzy samochody, ranna została jedna osoba.

Rzecznik prasowy podkarpackiej brygady por. Witold Sura poinformował, że do zatrzymania doszło na jednej z ulic w Dębicy.

"Kierująca, będąc pod wpływem alkoholu, urządziła sobie alkoholowy rajd. Po krótkim pościgu sprawczyni została zatrzymana przez żołnierza naszej brygady, z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy"

– dodał.

Żołnierz, który zatrzymał kobietę relacjonował, że kiedy zobaczył, że samochód demoluje wszystko na swojej drodze pobiegł za nim.

"Udało mi się go zatrzymać na ulicy Tuwima. Kobieta kierująca osobową mazdą była kompletnie pijana. Zadzwoniłem pod numer 112 i wezwałem policję"

– powiedział.

Żołnierz dodał, że całe zajście wyglądało "jak w dobrze wyreżyserowanym filmie". Kobieta uszkodziła w sumie trzy samochody, ranna została też jedna osoba, która siedziała w aucie, które uszkodziła kobieta.

Sura podkreślił, że postawa żołnierza jest godna naśladowania.

"Pokazał, że hasło przewodnie Wojsk Obrony Terytorialnej >>Zawsze gotowi, zawsze blisko<< jest przez wojskowych naszej brygady realizowane codziennie. A pomoc społeczeństwu i dbałość o ich bezpieczeństwo jest jednym z celów i misji naszej formacji"

– przypomniał rzecznik.

 

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl