Tak nazwą samoloty dla VIP-ów

Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Józef Poniatowski i Kazimierz Pułaski zostali wybrani na patronów pięciu samolotów Gulfstream G550 i Boeing 737 do przewozu najważniejszy

Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl
Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Józef Poniatowski i Kazimierz Pułaski zostali wybrani na patronów pięciu samolotów Gulfstream G550 i Boeing 737 do przewozu najważniejszych osób w państwie - ogłosił wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Samoloty Gulfstream G550 będą nosiły nazwy odpowiednio: księcia Poniatowskiego i gen. Pułaskiego, zaś samoloty Boeing 737 - Piłsudskiego, Dmowskiego i Paderewskiego.

Konkurs na nieoficjalne nazwy dla pięciu samolotów dla VIP-ów, które zostały zakupione w tym i w ubiegłym roku, MON ogłosiło w ubiegły wtorek. Wpłynęło ponad 1100 propozycji. MON chciało, by nazwy były uniwersalne oraz zrozumiałe w Polsce i na świecie, a także honorowały wielkich Polaków. Ministerstwo nie chciało powielać nazw, które już występują w siłach zbrojnych, np. ptaków i innych zwierząt.

Nagrodą w konkursie jest zaproszenie na prezentację pierwszego samolotu do przewozu najważniejszych osób w państwie.

 

Źródło: niezalezna.pl,mon.gov.pl,PAP

#MON #VIP #samolot

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo