Czy może być jeszcze zabawniej? Internauci wyśmiewają „Króla Europy” i pokazują, jak naprawdę wygląda #TuskTower

  

Prezydent USA Donald Trump musiał stawić czoło doprawdy żenującym „żartom”, którym postanowili przywitać go przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Słowa o Tusk Tower błyskawicznie wychwycili internauci i kiepski żart „Króla Europy” zaczął żyć własnym życiem.

Donald Tusk w czasie spotkania z Donaldem Trumpem próbował zatrzeć złe wrażenie. Kiedy Trump pojawił się na spotkaniu, Tusk zażartował, że za ich plecami znajduje się budynek, który nazywa się... Tusk Tower. Nawiązał tym samym do Trump Tower – 202-metrowego wieżowca w Nowym Jorku, siedziby Trump Organization.

„Ten budynek za naszymi plecami to Tusk Tower” – dowcipkował szef Rady Europejskiej, nawiązując do słynnej siedziby firmy obecnego prezydenta USA Trump Tower.  


 
CZYTAJ WIĘCEJ: Co za żenada! Tusk i Juncker koncertowo zbłaźnili się przed Trumpem

Słowa o Tusk Tower do tego stopnia spodobały się internautom, że cały czas prześcigają się oni w dodawaniu nowych memów opatrzonych #TuskTower. Tylko samemu Tuskowi nie jest raczej do śmiechu...

  
Pojawiło się nawet nawiązanie do klasyka afery podsłuchowej Bartłomieja Sienkiewicza i jego rozważań na temat „kamieni kupy”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

IMGW ostrzega: na południu Polski intensywne deszcze i burze

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/jplenio

  

Na południu Polski będzie padał intensywny deszcz i wystąpią burze. IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia dla jedenastu powiatów na południowym wschodzie kraju.

Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia obowiązują na południowym wschodzie Polski w powiatach: buskim i staszowskim (woj. świętokrzyskie), dąbrowskim, Tarnowie i tarnowskim (woj. małopolskie), w powiatach dębickim, ropczycko-sędziszowskim, kolbuszowskim, mieleckim, Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim (woj. podkarpackie).

Na tych obszarach nadal będzie padał deszcz okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Łącznie z wtorkowymi opadami, suma opadów do końca ważności ostrzeżenia miejscami może osiągać 130 mm. W trakcie opadów deszczu mogą wystąpić burze z porywami wiatru do 60 km/h.

Ostrzeżenia trzeciego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Ponadto ostrzeżeniem pierwszego i drugiego stopnia objęte są województwa południowe.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim, południowych powiatach woj. łódzkiego i zachodnich powiatach woj. świętokrzyskiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w woj. świętokrzyskim w powiatach zachodnich, południowo-wschodnich powiatach woj. śląskiego, woj. małopolskim i woj. podkarpackim.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że aby być bezpiecznym podczas burzy nie można wychodzić z domu jeśli to nie jest konieczne, należy unikać otwartych przestrzeni, nie stawać pod jedynym w okolic drzewem ani masztem. Należy odłączyć od prądu sprzęt domowy, unikać dotykania metalowych przedmiotów, a w górach jak najszybciej zejść ze szczytu.

W razie zagrożenia należy dzwonić na numer alarmowy 112 i 998.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl