Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą oraz premier Beata Szydło złożyli życzenia z okazji Dnia Matki. - W Dniu Matki chcemy też wyrazić wdzięczność za ten bezcenny skarb, jakim dla naszej Ojczyzny są nowe pokolenia Polaków - pisze para prezydencka. - Mamy, bohaterki naszej codzienności. To dzięki nim trwają polskie rodziny - zaznaczyła premier.

List Pary Prezydenckiej z okazji Dnia Matki:

Szanowne Panie, Drogie Mamy! 

Z okazji dzisiejszego święta składamy Paniom serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia. Dziękujemy za wspaniały codzienny wysiłek, który podejmują Panie dla swoich dzieci. Dziękujemy za troskę o ich zdrowie, edukację i dobre wychowanie. 

Znając z własnego doświadczenia trud rodzicielski, życzymy Paniom wielu sił, cierpliwości, spokoju i pogody ducha na każdy dzień. Dzieci to wielka radość, ale i wielka odpowiedzialność. Wielkie szczęście, ale i wielkie zadanie. Wielkie wyrzeczenia, ale i wielka satysfakcja. Właściwie wszystko, co związane z dziećmi, wydaje się wielkie – nawet kiedy one same są jeszcze małe. 

Ale też oboje wiemy, jak szybko dzieci dorastają. Dlatego życzymy Paniom, by te już dorosłe dzieci były dla Pań prawdziwą pociechą i powodem do dumy. Niech odwdzięczają się swoim matkom troskliwością i opieką, a przede wszystkim częstymi spotkaniami i rozmowami. Bo przecież poświęcanie innym swojego czasu i uwagi to najpiękniejszy prezent, jaki możemy dawać sobie nawzajem w naszych rodzinach, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy żyjemy w pośpiechu i jesteśmy tak bardzo zapracowani. 

W Dniu Matki chcemy też wyrazić wdzięczność za ten bezcenny skarb, jakim dla naszej Ojczyzny są nowe pokolenia Polaków. To dzięki nim nasz naród może trwać. Dlatego Rzeczpospolita otacza rodzinę, macierzyństwo i rodzicielstwo szczególną ochroną i opieką. Mamy nadzieję, że obecny rozwój polityki rodzinnej będzie dla Pań dużym wsparciem w wychowywaniu i kształceniu dzieci. 

Raz jeszcze składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia.


ZOBACZ WIDEO Z ŻYCZENIAMI PREMIER BEATY SZYDŁO Z OKAZJI DNIA MATKI