Chamstwo finansowane z miejskich pieniędzy – urząd kierowany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz sponsorował festiwal Komiksowa Warszawa, w którego trakcie rozdawano komiks "Polska mistrzem Polski". Jego treść jest prostacka. Padają wulgaryzmy, obrażani są patrioci, kpiny z polskich rodzin. Dopiero po wybuchu skandalu stołeczny ratusz wycofał dofinansowanie, ale tłumaczenia przedstawicieli HGW są na poziomie przedszkola: "bo nie wiedzieliśmy".

O obrzydliwej publikacji poinformowano na facebookowym profilu Patrioci Rzeczypospolitej Warszawa.

"W niedzielę 21 maja wybrałam się na Targi Książki organizowane w Warszawie, podczas których rozdawano książeczki ze zbiorem kolorowych komiksów. Na wewnętrznej stronie okładki albumiku umieszczono reklamę dodatku Gazety Wyborczej "Duży format". Na ostatniej zaś była informacja, że produkt został sfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Jaka była treść?" – napisali autorzy.

Kontrowersje wywołał m.in. rysunek, na którym grupa ogolonych na łyso mężczyzn w koszulkach z "kotwicą" – znakiem Polski Walczącej – wznosi toast "za poległych", a także wulgaryzmy, jakie pojawiają się w treści komiksu autorstwa Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego.

Są też inne przykłady:

Polacy na wakacjach to prawdziwy wstyd – są grubi, śmiecą, nie potrafią się kulturalnie zachować, więc dla bezpieczeństwa, gdy spotka się Polaka za granicą należy mówić po angielsku. Polacy decydują się na kolejne dzieci, żeby spłacić kredyt, a ci najmniej postępowi myślą, że ludzie trenują biegi, bo paliwo drożeje. Nawet bocian stojący na gnieździe żałuje, że do Polski wrócił...
Dopiero dzisiaj współpracownicy HGW obwieścili, że warszawski ratusz wycofuje trzyletnie dofinansowanie na festiwal Komiksowa Warszawa. Ale tłumaczenie jest równie żałosne.

Oświadczamy, że nie znaliśmy wcześniej treści zawartych w komiksie "Polska mistrzem Polski". Po zapoznaniu się z wydawnictwem jednoznacznie stwierdziliśmy, że nie akceptujemy jego treści. Z tego powodu zapadła decyzja o wstrzymaniu dotacji na projekt, którego częścią jest ten komiks

– napisano w oświadczeniu, opublikowanym w czwartek na stronie internetowej warszawskiego Ratusza.

Dali kasę, ale nie wiedzieli na co?