Duda spotkał się z Merkel i Macronem. Wspólnie ustalili termin ważnego wydarzenia

W trakcie brukselskiego szczytu NATO odbyła się rozmowa prezydentów Polski Andrzeja Dudy, Francji Emmanuela Macrona i kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Andrzej Hrechorowicz/KPRP
W trakcie brukselskiego szczytu NATO odbyła się rozmowa prezydentów Polski Andrzeja Dudy, Francji Emmanuela Macrona i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Po rozmowie prezydencki minister Krzysztof Szczerski przekazał, że spotkanie na najwyższym szczeblu Trójkąta Weimarskiego odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia we Francji.

Szczyt Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia we Francji – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Dodał, że prezydent Andrzej Duda, prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkali się na marginesie spotkania przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Jak mówił Szczerski, przywódcy ustalili, że prezydent Macron zaprosi na spotkanie Trójkąta Weimarskiego do Francji, a proponowana data to koniec sierpnia.

Na dziś wieczorem zaplanowane jest spotkanie dwustronne prezydentów Polski i Francji. Wcześniej Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem.


 

 

 


Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Andrzej Duda #Emmanuel Macron #Angela Merkel #Trójkąt Weimarski

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo