Ta mapa naprawdę daje do myślenia. W tych miejscach w Europie atakowali już terroryści

W internecie pojawiła się mapa, na której oznaczono ataki terrorystyczne przeprowadzone na terenie Europy po zamachach z 11 września 2001 roku.

facebook.com/MemesPL
W internecie pojawiła się mapa, na której oznaczono ataki terrorystyczne przeprowadzone na terenie Europy po zamachach z 11 września 2001 roku. Z zestawienia jednoznacznie wynika, że jednym z najbezpieczniejszych miejsc jest Polska.

W poniedziałek w Manchesterze miał miejsce zamach bombowy, w którym zginęły co najmniej 23 osoby (wliczając w to sprawcę), a blisko 60 zostało rannych. Do ataku po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena przyznało się Państwo Islamskie.

„Nie potrafię dziś przejść obojętnie obok tego co się dzieje!” - napisał na Facebooku Mariusz Pudzianowski i zamieścił kalendarium zamachów terrorystycznych z ostatnich lat. „Oto ubogacenie kulturowe w datach” - napisał znany sportowiec.


Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl „Pudzian” na swoim profilu na Facebooku zamieścił również kalendarium, w którym przypomina ile ofiar pochłonęły już zamachy terrorystyczne, których dokonali w ostatnich latach islamiści:

7 stycznia 2015 Paryż - 12 ofiar‬
‪13 listopada 2015 Paryż - 130 ofiar‬
22 marca 2016 Bruksela - 32 ofiary ‬
14 lipca Nicea 2016 - 87 ofiar (dwie Polki)‬
22 lipca Monachium 2016 - 9 ofiar‬
‪26 lipca Francja 2016 - jedna ofiara
‪19 grudnia 2016 Berlin - 12 ofiar (także Polak)‬
22 marca 2017 - Londyn 5 ofiar‬
22 maja 2017 - 22 ofiary (na ten moment)  - napisał Mariusz Pudzianowski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pudzian ostro o imigrantach i zamachach terrorystycznych: Oto „ubogacenie kulturowe” w datach
 
Atak w Manchesterze był najpoważniejszym zamachem terrorystycznym na terenie Wielkiej Brytanii od ataków na system transportu publicznego w Londynie w lipcu 2005 roku. W odpowiedzi na atak brytyjska premier Theresa May poinformowała we wtorek wieczorem o podniesieniu poziomu zagrożenia terrorystycznego do najwyższego, czyli piątego, który formalnie oznacza, że kolejny atak jest nie tylko bardzo prawdopodobny, ale może dojść do niego w każdej chwili.
 
Spore zainteresowanie w internecie wywołała mapa z zestawieniem miejsc, w których po zamachach na WTC z 11 września 2001 roku uderzyli terroryści. Na tle europejskich państw, pod względem bezpieczeństwa ewidentnie wyróżnia się Polska:

 

Źródło: niezalezna.pl

#zamach #terroryści #terroryzm #ISIS #Manchester #Wielka Brytania #mapa

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo