Waszyngton dozbraja Wietnam

Wietnamska straż przybrzeżna otrzymała w tym tygodniu od Stanów Zjednoczonych sześć łodzi patrolowych Metal Shark 75 Defiant, wartych 18 mln dolarów.

flickr.com
Wietnamska straż przybrzeżna otrzymała w tym tygodniu od Stanów Zjednoczonych sześć łodzi patrolowych Metal Shark 75 Defiant, wartych 18 mln dolarów. Wykorzystywane będą w głównej mierze do patrolowania Morza Południowochińskiego, które jest przedmiotem międzynarodowego sporu.

W uroczystym przekazaniu łodzi patrolowych, jakie miało miejsce w prowincji Quang Nam brał udział m.in ambasador Stanów Zjednoczonych w Wietnamie Ted Osius. Ambasada w oświadczeniu zakomunikowała, iż przekazane łodzie zwiększą możliwości związane z ochroną portów a także w działaniach związanych z niesieniem pomocy humanitarnej oraz pilnowaniem porządku na wodach przybrzeżnych. Chodzi tutaj m.in o zwalczanie przemytników, walkę z piractwem morskim oraz kłusownictwem. Metal Shark 75 Defiant mierzący prawie 23 metry długości i ponad 6 metrów szerokości jest w stanie rozpędzić się do ponad 40 węzłów. Możliwe jest zamontowanie na łodzi dwóch karabinów maszynowych. O przekazaniu sześciu łodzi patrolowych zadecydowała w 2015 roku poprzednia administracja USA, która przeznaczyła na ten cel 18 milionów dolarów.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Wietnam #zbrojenia #USA #Hanoi #łodzie

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo