Studenci z Polski wicemistrzami świata w programowaniu

Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego aostali wicemistrzami świata w programowaniu zespołowym.

pixabay.com
Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego aostali wicemistrzami świata w programowaniu zespołowym.

Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego zajęła 2. miejsce i zdobyła złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC), które zakończyły się w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu w Stanach Zjednoczonych. Zwyciężyła drużyna z Petersburga (Rosja).

Finały 41. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ang. The 41th Annual World Finals of the ACM International Collegiate Programming Contest; ACM ICPC) rozgrywano dniach 20-24 maja w Rapid City w Południowej Dakocie. Wzięły w nich udział 133 drużyny z najlepszych uczelni świata, wyłonionych w trudnych eliminacjach regionalnych, reprezentujące łącznie 44 kraje z 6 kontynentów. W konkursie przyznano 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale.

Zespół z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, w składzie: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski, rozwiązał 10 zadań z 12, w tym jako pierwszy zadanie A. Dzięki temu zdobył jeden z czterech złotych medali i tytuł akademickich wicemistrzów świata w programowaniu zespołowym i nagrodę wys. 7,5 tys. dol. Opiekunem drużyny był prof. Krzysztof Diks.

Mistrzowski tytuł i nagrodę w wys. 15 tys. dol. zdobyli Rosjanie z Uniwersytetu ITMO w Petersburgu.

 


Źródło: PAP,niezalezna.pl

#UW #studenci #programowanie zespołowe #informatyka

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo